مبلمانی بسازیم که با ارگونومی سازگاری باشند


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


مبلمانی بسازیم که با ارگونومی سازگاری باشند

    moblha

چگونه میز ی بسازیم که با ارگونومی سازگاری بیشتری داشته باشند؟

چگونه مبلمانی بسازیم که با ارگونومی سازگاری بیشتری داشته باشند؟

چگونه مبلمانی بسازیم که با ارگونومی سازگاری بیشتری داشته باشند؟

دستورالعمل

گام اوّل در حالیکه هر محیط کار و فضای اداری ویژگی های خاص خودش را دارد امّا طبق قوانین کار با کامپیوتر اروپا و قوانین ایمنی، نکات عمومی وجود دارند که بر مبنای آنها یک فضای کار اداری باید به گونه ای طبق ارگونومیک تغییر داده شود که به بهترین نحو ممکن نیازهای هر شخص را برآورده کند. مبلمان اداری در انگلستان آزمایش می شوند تا مطابق با استاندارد های انگلستان یا اروپا باشند، طبق این استاندارد ها مبلمان باید ایمن و محکم باشند و خطر آسیب دیدگی برای مصرف کننده ایجاد نکنند.

گام دوّم

فضای کار

 فضای کار باید دارای ویژگیهای زیر باشد: فضای کار باید دربرگیرنده تمامی تجهیزات مورد نیاز کارمند برای انجام کارش باشد. همچنین فضای کار باید متناسب با آناتومی کارمند و کاری باشد که وی باید انجام دهد. علاوه بر ۲ مورد قبلی فضای کار باید با فضاهای کاری مجاور و سایر فضاهای کاری کل اداره نیز همخوانی داشته باشد. با در نظر گرفتن عواملی که نام برده شد، فضای کاری می توانند از هر شکل و اندازهای برخوردار باشند.

گام سوّم

از بین بردن اشکالات ارتفاع

 اصولاً ارتفاع میزها از زمین حدود mm720 است، با در نظر گرفتن قطر صفحه روی میز که عموماً mm250 است، فاصله زیر صفحه تا زمین ارتفاعی معادل mm695 می شود. غالباً ارتفاع ۶۵۰ حداقل ارتفاع از زمین تا زیر صفحه میز است و تنها در میزهایی که ارتفاع قابل تنظیم دارند در پائین ترین بخش قابل تنظیم آنها، می توان به چنین فاصله ای دست یافت.

گام چهارم

از بین بردن اشکالات طولی

اصولاً حداقل پهنای فضای خالی زیر یک میز mm600 است. اندازه mm1000 حداقل ایده آل برای این فضا محسوب می شود که در آن کمی فضا برای حرکت پای کاربر وجود داشته باشد

گام پنجم

ارتفاع کار

 اکثر میز های اداری ارتفاع استانداردی معادل mm720 از زمین تا روی میز هستند، این ارتفاع برای ۹۰ درصد مردم مناسب است. در یک میز که ارتفاع قابل تنظیم داشته باشد دامنه تغییرات بین mm650 تا mm1200 است که این نوع میز می تواند با صندلی هایی که چرخ دارند یا توسط کاربران بلند قد هم مورد استفاده قرار گیرد، چنین میزهایی همچنین برای افرادی که دارای پشت درد هستند یا افرادی که کارشان ایجاب می کند از حالت نشسته به ایستاده تغییر وضعیّت دهند، هم مفید است نیزکاربران کوتاه قد هم می توانند از یک زیرپایی و ارتفاع نرمال حالت استاندارد استفاده کنند.

 
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم© 2018 moblha All Rights Reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محصولات ما و یا از مطالب سایت و اقدام به تبلیغ به هر عنوان ممنوع و پیگرد قانونی دارد

مبل ها تولید کننده و توزیع کننده مستقیم محصولات سراسر کشور

مبل ها از سال 90 فاقد نمایندگی می باشد و هرگونه تبلیغ بدون کسب تکلیف غیر مجاز می باشد

تخت خواب های تولیدی مبل ها جزو اثار صنایع فلزی مبل ها بوده و هرگونه تبلیغ و انتشار خارج از سایت مبل ها مجاز نمی باشد

فقط محصولات خریداری شده مستقیم از سایت مبل ها مشمول پشتیبانی و گارانتی مبل ها می باشد

تسویه کامل مبلغ کالا در زمان ثبت سفارش آنلاین مبل و تختخواب یعنی هزینه حمل رایگان در تهران

مشتریان تهرانی که در لحظه ثبت سفارش با اعتماد کامل به ما تسویه کامل میکنند هدیه مبل ها به اعتماد شما کسر سود و پرداخت هزینه حمل در تهران و کرج