آشنايي با موزه مبل


sara
3-tabaghe-lord
L-MINA-WAVE
L-BOX
فروش ویژه مبل ال کاج به نرخ تولیدی
فروش مبل ال کاترین
wave-rights-garanti-green
فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


آشنايي با موزه مبل

آشنايي با موزه مبل                        

موزه مبل ها

موزه تخصصي مبل ايران با پشتوانه مالي ، حمايت هاي معنوي و مديريت آقاي علي انصاري و با همکاري سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري کشور در سال 1390 هجري شمسي افتتاح شد.

آثار به نمايش در آمده در اين موزه معرف پيشين? چند هزار ساله هنر و صنعت مبلمان در سرزمين ايران است . هدف از ايجاد اين موزه ايجاد فضايي ثابت براي گردآوري اشياء و مبلمان قديمي و نيز جديد جهت انجام تحقيقات و پژوهشهاي علمي در خصوص تاريخچه مبلمان در ايران و ساير کشورهاي جهان مي باشد. عرضه موارد فوق به تمامي مردم اعم از بهره برداران، علاقمندان, دانشجويان, اساتيد, پژوهشگران و بطور کلي دست اندرکاران اين صنعت و رشته هاي مرتبط، در راستاي ارتقاء کمي و کيفي توليدات داخلي و ايجاد و تقويت جايگاه صادرات مبل ايراني مي باشد.

اين موزه داراي دو گالري اصلي و موقت است .

گالري اصلي (دائمي)

در اين گالري نخستين شواهد موجود از هنر و صنعت مبلمان در قالب نخستين آثار مربوط به نمونه هاي صندلي و تخت که در کاوش هاي باستان شناسي به دست آمده در معرض نمايش نهاده شده است . بر پايه يافته هاي باستان شناسي و شواهد موجود ، قديمي ترين نمونه صندلي در ايران متعلق به هزار? ششم ق . م مربوط به هشت هزار سال پيش است.

در اين گالري تلاش شده است تا با نمايش نمونه هاي نادر و منحصر به فرد تخت و صندلي، پيشينه اين صنعت را از دوران پيش از تاريخ تا دوران اسلامي در معرض ديد علاقمندان و پژوهشگران قرار گيرد. در بخش اسلامي نيز نمونه هاي ديگري از مبلمان دوره اسلامي تا عصر حاضر به نمايش در آمده است. اين بخش با معرفي نمونه هاي ويژه از دوره قاجار با ارائه نمونه هاي بازسازي شده تخت طاووس، تخت نادري و تخت مرمر به پايان مي رسد.

بخش ديگري از موزه اختصاص دارد به ارائه اطلاعات در مورد مهم ترين سبک هاي رايج مبلمان در جهان، در اين بخش علاوه بر معرفي مهم ترين سبک هاي اروپايي، نمونه هايي از مدل هاي موجود نيز به نمايش در آمده است.

بخش پاياني اين قسمت از موزه نيز اختصاص دارد به معرفي اولين سازندگان مبلمان، اولين کارگاه هاي ساخت مبل و اولين فروشگاه هاي مبل کشور.

گالري موقت

در اين گالري از موزه تلاش خواهد شد تا با توجه به نياز جامعه صنعت مبلمان کشور و پژوهشگران و محققان اين صنعت نمايشگاه هايي به صورت دوره اي و فصلي برگزار شود.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم 
ارسال مبل به همه شهرها
ضمانت بازگشت کالا

ضمانت بازگشت کالا : مهلت تست: تضمین 7 روزه برگشت در صورتیکه کالای ارسالی معیوب بوده و یا با سفارش مشتری مغایرت داشته باشد و بسته بندی آن سالم باشد در صورتی که عیب وارد شده عمدی و توسط مشتری باشد پذیرفته نخواهد شد همچنین به عنوان مثال در صورت وجود یک خراش بر روی قسمتی از بدنه کالا تنها آن قطعه خاص جهت رفع ایراد پذیرفته میشود و نیازی به ارسال کل سرویس مبلمان نیست به عنوان مثال چنانچه یک عدد پیچ یک وسیله در مرحله ارسال مفقود گردد هزینه پیچ به همراه هزینه آژانس توسط پشتیبانی فروش پرداخت تا مشتری در شهر خودش آن را تهیه نماید و در جهت رفاه حال مشتری چنانچه یک وسیله فلزی قسمتی از اتصال آن جدا گردد جهت رفاه حال مشتری هزینه تعمیر آن توسط شرکت به مشتری برای تعمیر در شهر خودش پرداخت خواهد شد

مشاوره رایگان چهارشنبه ها عصر

Copyright (C) 2012-2018 moblha.com All rights reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محتوای سایت مبل ها ممنوع می باشد
توجه : حق تولید و توزیع و انتشار بسیاری از اثار ما همانند تختخواب های سه طبقه پابلند و پاکوتاه و دیگر اثار مندرج برای این شرکت بنام سید علی حسینی ثبت و محفوظ میباشد
و با توجه به سند رسمی در ثبت اختراعات و املاک کشور در جهت حقوق مالکیت معنوی و هرگونه نشر و تولید و تبلیغ توسط اشخاص سودجو پیگرد قانونی دارد
footer-sent-all
payments