آشنايي با موزه مبل


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


آشنايي با موزه مبل

آشنايي با موزه مبل                        

موزه مبل ها

موزه تخصصي مبل ايران با پشتوانه مالي ، حمايت هاي معنوي و مديريت آقاي علي انصاري و با همکاري سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري کشور در سال 1390 هجري شمسي افتتاح شد.

آثار به نمايش در آمده در اين موزه معرف پيشين? چند هزار ساله هنر و صنعت مبلمان در سرزمين ايران است . هدف از ايجاد اين موزه ايجاد فضايي ثابت براي گردآوري اشياء و مبلمان قديمي و نيز جديد جهت انجام تحقيقات و پژوهشهاي علمي در خصوص تاريخچه مبلمان در ايران و ساير کشورهاي جهان مي باشد. عرضه موارد فوق به تمامي مردم اعم از بهره برداران، علاقمندان, دانشجويان, اساتيد, پژوهشگران و بطور کلي دست اندرکاران اين صنعت و رشته هاي مرتبط، در راستاي ارتقاء کمي و کيفي توليدات داخلي و ايجاد و تقويت جايگاه صادرات مبل ايراني مي باشد.

اين موزه داراي دو گالري اصلي و موقت است .

گالري اصلي (دائمي)

در اين گالري نخستين شواهد موجود از هنر و صنعت مبلمان در قالب نخستين آثار مربوط به نمونه هاي صندلي و تخت که در کاوش هاي باستان شناسي به دست آمده در معرض نمايش نهاده شده است . بر پايه يافته هاي باستان شناسي و شواهد موجود ، قديمي ترين نمونه صندلي در ايران متعلق به هزار? ششم ق . م مربوط به هشت هزار سال پيش است.

در اين گالري تلاش شده است تا با نمايش نمونه هاي نادر و منحصر به فرد تخت و صندلي، پيشينه اين صنعت را از دوران پيش از تاريخ تا دوران اسلامي در معرض ديد علاقمندان و پژوهشگران قرار گيرد. در بخش اسلامي نيز نمونه هاي ديگري از مبلمان دوره اسلامي تا عصر حاضر به نمايش در آمده است. اين بخش با معرفي نمونه هاي ويژه از دوره قاجار با ارائه نمونه هاي بازسازي شده تخت طاووس، تخت نادري و تخت مرمر به پايان مي رسد.

بخش ديگري از موزه اختصاص دارد به ارائه اطلاعات در مورد مهم ترين سبک هاي رايج مبلمان در جهان، در اين بخش علاوه بر معرفي مهم ترين سبک هاي اروپايي، نمونه هايي از مدل هاي موجود نيز به نمايش در آمده است.

بخش پاياني اين قسمت از موزه نيز اختصاص دارد به معرفي اولين سازندگان مبلمان، اولين کارگاه هاي ساخت مبل و اولين فروشگاه هاي مبل کشور.

گالري موقت

در اين گالري از موزه تلاش خواهد شد تا با توجه به نياز جامعه صنعت مبلمان کشور و پژوهشگران و محققان اين صنعت نمايشگاه هايي به صورت دوره اي و فصلي برگزار شود.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستمفرم سفارش و خرید ثبت فیش پرداختی تماس با ما درباره ما افتخارات هنری ما پشتیبانی آنلاین راهنمای خرید مبل و مبلمان و تختخواب سلطنتی و استیل مبل تختخوابشو مبل اداری مبل راحتی مبل ال تخت خواب سرویس خواب بچه سرویس خواب سرویس ناهار خوری لیست پیشنهاد ویژه جلو مبلی صندلی شرایط بازگشت تشکرات مشتریان باشگاه وفادارن مبل ها اخبار ثبت شکایات راهنما مشتریان خارجی نکته خرید قوانین حمل ونقل قوانین خرید کد تخفیف شرایط پرداخت در محل

فروشگاه اینترنتی مبل ها ، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

مبل ها تولید کننده و توزیع کننده انواع سرویس مبل و تختخواب و لوازم منزل سراسر کشور این سایت فعال از سال 1390 تا به امروز

با پایبندی به سه اصل کلیدی، پرداخت در محل ، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین صحت و کیفیت کالا

سایت مبل ها با افتخار توانسته رضایتمندی همیشگی خریداران محصولات خود را حفظ نماید

شعار مبل ها ماندگاری و دوام ، برای مشاهده تشکرات مشتریان سایت مبل ها از بخش افتخارات ما دیدن کنید

اثار ما همانند تختخواب های سه طبقه پابلند و پاکوتاه و دیگر اثار مندرج برای این شرکت بنام سید علی حسینی ثبت و محفوظ میباشد

و با توجه به سند رسمی در ثبت اختراعات در جهت حقوق مالکیت معنوی و هرگونه نشر و تولید و تبلیغ توسط اشخاص سودجو پیگرد قانونی دارد

Copyright (C) 2012-2018 moblha.com All rights reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور