نحوه مراقبت از مبلمان ني زاري


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


نحوه مراقبت از مبلمان ني زاري

نحوه مراقبت از مبلمان ني زاري

نحوه مراقبت از مبلمان ني زاري

نحوه مراقبت از مبلمان ني زاري

بخشي از دسته تركه اي مبلمان ني زاري ، ظاهري طبيعي به يك منزل، اداره يا پاسيو مي بخشند. مبلمان ني زاري متشكل از مجموعه اي از ني بافته شده كه در اطراف يك ساختار جامد پيچيده براي ساخت مبلمان قرار گرفته اند. مراقبت از اين نوع مبلمان نسبتاً ساده است. با يك مراقبت مناسب، مبلمان ني زار معمولا در هر منطقه اي كه باشد بين 5 تا 25 سال مي تواند دوام بياورد.

مبلمان ني زار را بوسيله آب گرم و صابون از هر گونه آلودگي پاكسازي نمائيد. بوسيله برس هاي كوچك، می توان به نواحي كه دسترسي به آنها مشكل است نفوذ كرده و مبلمان را به خوبي آب كشي نمائيد. رطوبت اضافي را بوسيله يك حوله تميز و خشك بر طرف نموده، سپس اجازه دهيد كه حداقل براي 24 ساعت به طور كامل خشك شود. از نشستن بر روي مبلمان تا زماني كه به طور كامل خشك نشده پرهيز كنيد كه اين كار ممكن است باعث تغيير شكل آن شود.
از قرار دادن مبلمان در نزديكي وسايل گرمازا بپرهيزيد. اگر در داخل فضا قرار دارد، آن را نزديك منافذ بخاري قرار ندهيد و اگر هم در خارج از فضا قرار دارد، آن را از تابش مستقيم نور خورشيد دور نگاه داريد. اينكار ممكن است باعث خشكي بيش از حد مبلمان ني زار و يا شكنندگي آن شود.
در صورتي كه نشيمنگاه دچار كشيدگي شده است، يك پارچه مرطوب بر روي سطح زيرين صندلي ني زار قرار دهيد. در تمام طول شب پارچه را در همان محل باقي بگذاريد. با توجه به اينكه ني قابل ارتجاع بوده، رطوبت به انعطاف پذير نمودن آن كمك خواهدكرد. در حين خشك شدن، به شكل اوليه خود باز خواهد گشت. از نشستن بر روي صندلي حداقل به مدت 24 ساعت خودداري نمائيد.
وسيلة يك قلم مو با موهاي زبر، قارچ هاي كپكي كه ممكن است بر روي مبلمان انباشته شده و قابل ديدن نباشند را پاكسازي نمائيد. محلولي از سفيد كننده و آب ساخته و به اندازه كافي به آن مايع ظرفشويي اضافه كرده تا صابوني شود، ناحيه موردنظر را به محلول ساخته شده آغشته نموده و سپس به خوبي آب كشي كنيد. مبلمان را در يك مكان مناسب و خشك قرار داده و از نشستن بر روي آن حداقل به مدت 24 ساعت خودداري نمائيد.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم