اصول کلي چيدن وسايل در خانه هاي امروزي


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


اصول کلي چيدن وسايل در خانه هاي امروزي

اصول کلي چيدن وسايل در خانه هاي امروزي

اصول کلي چيدن وسايل در خانه هاي امروزي


تعيين محل وسايل و مبلمان منزل يکي از مرعوب کننده ترين و مهمترين تصميمات در طراحي دکوراسيون منزل است. به خصوص اگر فضاي کوچکي در اختيار داشته باشيم، بايد براي چيدن وسايل بيش از پيش ظرافت به خرج دهيم.

سه موقعيت زير از جمله حالتهاي معمول در منازل هستند که ميتوان تعدادي از اصول اوليه دکوراسيون را بر اساس آنها شرح داد.

اتاق نشيمين :
هنگامي که لوازم اتاق نشيمن را ميچينيد، يک روش ساده انتخاب مرکز توجه يا نقطه تمرکز براي اتاق است. اين نقطه، در واقع مرکز ثقل اتاق است و وسايل بايد درست در مقابل اين قطعه مهم چيده شوند. به اين ترتيب شما بايد مراحل زير را طي کنيد.

?- نقطه تمرکز را انتخاب کنيد. شومينه، پنجره هاي بزرگ يا ميز تلويزيون و چيدمان وسايل و مبلمان را در اطراف آن انجام دهيد. اين نقطه تمرکز بايد به ديوار تکيه داشته باشد و مبلمان دور از ديوارها چيده شوند تا فضايي خودماني و گرم ايجاد شود.

?- صندليها و مبلها را بيش از حد از يکديگر دور نگذاريد تا مهمانان شما بتوانند به راحتي با يکديگر صحبت کنند.

?- محل ميز را طوري انتخاب کنيد که در دسترس تمام نشستگان باشد. در صورت امکان در نزديکي هر مجموعه مبل، يک چراغ پايه دار يا آويز بلند قرار دهيد.

?- بين ميز کوتاه قهوه خوري و کاناپه جاي پاي کافي در نظر بگيريد. کافي است که اين دو بين 35 تا 45 سانتيمتر با يکديگر فاصله داشته باشند

?- ارتفاع ميزهاي عسلي بايد حداکثر تا دسته صندلي يا مبلي که در کنار آن قرار دارد، باشد.

?- محلي براي رفت و آمد آسان و به عرض چند دسيمتر در اطراف وسايل درنظر بگيريد.

اتاقهاي چند منظوره:
چيدن وسايل در اتاقهاي بزرگ يا ناهارخوري و نشيمنهاي يکسره در آپارتمانهاي امروزي کار نسبتا مشکلي است. زيرا نه تنها بايد بدانيم از کجا شروع کنيم، بلکه بايد کاربردهاي مختلفي را در يک چهارچوب واحد بگنجانيم.

?- شما در يک اتاق چند منظوره بايد براي هر بخش از فضا، يک ويژگي غالب در نظر بگيريد. براي مثال بخش غذاخوري را بر روي يک ويترين يا قفسه ظروف زيبا و بخش نشيمن را بر روي ميز تلويزيون متمرکز کنيد. در صورت امکان اين دو بخش را در نقطه مقابل هم قرار دهيد تا وزن ترکيب بندي اتاق متعادل بماند.

?- با قرار دادن ماهرانه مبلمان، ديواري طبيعي ميان دو بخش اتاق ايجاد کنيد. با قرار دادن کاناپه يا يک جفت صندلي به طوري که پشت به محل غذا خوري باشد يا قرار دادن يک پاراوان ميتوانيد دو بخش اتاق را از يکديگر جدا کنيد.

?- هماهنگي و توازن را فراموش نکنيد. با قرار دادن دو يا چند شيء کوچک در مقابل اشياء بزرگ و کنار هم قرار دادن صندليها و ساختن مجموعه هايي از لوازم تزئيني ميتوانيد به نتيجه دلخواه برسيد.

?- براي مشخص و جدا کردن هر قسمت از قاليچه هاي کوچک مناسب با فضا استفاده کنيد.

?- توجه کنيد که دور ميز غذا خوري فضاي کافي براي عقب کشيدن صندلي و نشستن داشته باشد. اين فضا از هر طرف بايد حداقل 90 سانتي متر باشد.

?- مبلها بايد طوري قرار بگيرند که رسيدن و نشستن بر روي آنها به سادگي امکان پذير باشد و محل عبور و مرور براي مهمانان و ميزبان موجود باشد.

اتاق خواب :
اگر از شکل قرينه اي که در اکثر اتاقهاي خواب با يک تخت و دو ميز عسلي ايجاد ميشود، خسته شده ايد، کمي از ابتکار خود بهره گرفته و اين فضا را به محلي آرام بخش و شادي آور تبديل کنيد.

?- تخت را طوري قرار دهيد که در اطراف آن فضاي کافي براي عبور وجود داشته باشد. تخت، نقطه تمرکز چيدمان اتاق خواب است. اگر تخت تا حد امکان از کمد فاصله داشته باشد، استفاده از اين دو فضا ساده تر خواهد بود.

?- براي گرم و راحت کردن فضا از قاليچه هاي نرم و کوچک در کنار تخت استفاده کنيد.

?- انتخاب و چيدمان لوازم تزئيني شخصي، گلدان کوچک با گلهاي طبيعي و چراغ خواب ميتواند دو عسلي را به دو فضاي متفاوت تبديل کند.

?- يک تابلو آرامش بخش که عرض آن لااقل يک سوم عرض تخت باشد، در بالاي تخت نصب کنيد. به طوري که بيشتر به تخت نزديک باشد تا سقف.

?- اگر در پايين تخت فضاي کافي وجود دارد، يک نيمکت يا صندوق زيبا در اين قسمت قرار دهيد يا يک ميز کوچک و مبل راحتي در گوشه مقابل تخت قرار دهيد.

?- نور موضعي در اتاق خواب بهتر از نور يک چراغ سقفي است. در صورت تمايل ميتوانيد از هردو استفاده کنيد. چراغهاي پايه دار يا آباژورهاي آويز با سيم بلند که در گوشه اتاق نصب ميشوند نيز به ايجاد فضايي مناسب براي استراحت کمک ميکنند.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم 
توضیحات

ارسال سراسر کشور

Copyright (C) 2012-2018 moblha.com All rights reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محتوای سایت مبل ها ممنوع می باشد
توجه : حق تولید و توزیع و انتشار بسیاری از اثار ما همانند تختخواب های سه طبقه پابلند و پاکوتاه و دیگر اثار مندرج برای این شرکت بنام سید علی حسینی ثبت و محفوظ میباشد
و با توجه به سند رسمی در ثبت اختراعات و املاک کشور در جهت حقوق مالکیت معنوی و هرگونه نشر و تولید و تبلیغ توسط اشخاص سودجو پیگرد قانونی دارد