امار تولید مبلمان شهرها و مصرف رو به رشد در سطح ملی


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


امار تولید مبلمان شهرها و مصرف رو به رشد در سطح ملی

    moblha

بررسی تحلیلی تجارت جهانی مبلمان و ارزیابی جایگاه ایران-مطالعه روند مبلمان در سطح ملی

در مطلب زیر می خوانیم :

در چه دوره هایی صنعت مبلسازی در ایران دچار رشد و نمو فراوان شد ؟

تولید مبلمان در کدام استان کشور بیشتر است ؟

کدام شهر ها و استانها در رتبه نخست تولید مبلمان قرار دارند ؟

بر طبق میانگین آمار جامعه شهری بیشترین مصرف و استفاده از مبلمان را داراست یا جامعه روستایی ؟

و…

مبلمان اداری

مبلمان 

مبلمان اداری

با وقوع انقلاب اسلامی و تغییر الگوی زندگی درسطح جامعه ونیز وقوع جنگ تحمیلی بازار مبلمان بخصوص مبلمان خانگی به حاشیه رفت واین صنعت تا انتهای جنگ تحمیلی با رکود همراه شد. از اوایل دهه ۷۰ و تغییر الگوی زندگی ومصرف درجامعه تقاضا برای محصولات تولیدی این صنعت روبفزونی گذاشت و شرایط جدید سبب گردید تا مرحله ای تازه از سرمایه گذاری ها وفعالیتهای تولیدی دراین صنعت رونق یافته و کارگاه های تولیدی یکی پس از دیگری ، در شهرهای بزرگ شروع به فعالیت نمایند. در حال حاضر علاوه بر تهران که بعنوان بزرگترین قطب تولید مبلمان در کشور می باشد ، در شهرهای دیگری نظیر مشهد، تبریز، تویسرکان ، ملایر و دیگر شهرهای کشور نیز صنعت مبلمان دارای رشد قابل توجهی شده است. این حقایق بیانگر اقبال جامعه نسبت به این محصول می باشد و نوید بخش آینده ای روشن برای آن خواهد بود.

برای محاسبه میزان مصرف مبلمان درکشور ، هیچگونه آمار مستندی درمراکز اطلاعاتی موجود نیست . تنها آمار قابل اتکا مربوط به هزینه خانوار دربخش خانوار شهری و روستایی است که از مرکز آمار ایران استخراج شده است .براساس این آمار؛ سهم هزینه خانوار شهری و روستایی درخرید مبلمان و لوازم خانگی بعنوان مبنای آماری منظور شد که طی آن ، مصرف این اقلام درسبد هزینه خانوار شهری و روستایی را طی دوره هفت ساله ۱۳۸۶ – ۱۳۸۰ مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

در بررسی هزینه خانوار در آمارهای موجود در سالنامه آماری کشور، بخشی بعنوان هزینه “مبلمان، اثاث ثابت، فرش و کفپوش و تعمیرات آنها” درج گردیده است. که این هزینه ها دربرگیرنده هزینه های فرش، کفپوش )نظیر موکت و امثال آن( و مبلمان منزل و تعمیرات آنها می باشد . با توجه به اینکه این هزینه ، علاوه بر مبلمان ، هزینه فرش و کفپوشهای مرتبط نظیر موکت ، گلیم ، نمد و امثال آنها را نیز شامل می شود. برای برآورد هزینه مبلمان اقدام به نمونه گیری آماری در مناطق مختلف شهری و روستایی شد که طبق برآوردهای انجام شده ۳۰ درصد هزینه مذکور بعنوان هزینه مبلمان در مناطق شهری و ۱۰ درصد در مناطق روستایی را بعنوان هزینه مبلمان منظور و برمبنای آن برآوردهای زیر انجام شده است که به تفکیک دهک های دهگانه ، طبق اطلاعات مرکز آمار ایران آورده شده است. براساس نسبت های استخراج شده از این هزینه ها، هرچند در دهک های پایین جامعه )دهک های اول تا پنجم( تغییرات چندان محسوس و قابل توجهی در افزایش مصرف مبلمان مشاهده نمی شود ، ولی از دهک های هفتم تا دهم این رشد قابل توجه می باشد، بطوریکه در دهک دهم نسبت رشد طی ۷ سال مورد بررسی قرار گرفته است.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم© 2018 moblha All Rights Reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محصولات ما و یا از مطالب سایت و اقدام به تبلیغ به هر عنوان ممنوع و پیگرد قانونی دارد

مبل ها تولید کننده و توزیع کننده مستقیم محصولات سراسر کشور

مبل ها از سال 90 فاقد نمایندگی می باشد و هرگونه تبلیغ بدون کسب تکلیف غیر مجاز می باشد

تخت خواب های تولیدی مبل ها جزو اثار صنایع فلزی مبل ها بوده و هرگونه تبلیغ و انتشار خارج از سایت مبل ها مجاز نمی باشد

فقط محصولات خریداری شده مستقیم از سایت مبل ها مشمول پشتیبانی و گارانتی مبل ها می باشد

تسویه کامل مبلغ کالا در زمان ثبت سفارش آنلاین مبل و تختخواب یعنی هزینه حمل رایگان در تهران

مشتریان تهرانی که در لحظه ثبت سفارش با اعتماد کامل به ما تسویه کامل میکنند هدیه مبل ها به اعتماد شما کسر سود و پرداخت هزینه حمل در تهران و کرج