صنعت مبلمان، از سنت به مدرن


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


صنعت مبلمان، از سنت به مدرن

    moblha

صنعت مبلمان، از سنت به مدرن

صنعت مبلمان، از سنت به مدرن

صنعت مبلمان، از سنت به مدرن


صنعت چوب که با قدمت تاریخ بشر، از انسان بدوی با انسان مدرن همگام با قافله تمدن بشری طی طریق کرده، امروز باگذشت هزاران سال پررنگ تر از گذشته جایگاه اصیل خود را در بدنه اقتصاد مدرن جهان حفظ کرده است.

صنعت بهره‌برداری از چوب با هدف تولید فرآورده‌های مورد نیاز بشر، در مقاطع مختلف تاریخ با پیشرفت‌ها و جهش‌های علمی و تکنولوژیک انسان هماهنگ و همراه شد و وضعیتی را پدید آورد که ارزش تولیدات انواع مبلمان چوبی جهان به ارقام میلیاردی رسید.

صنعت تولید مبلمان و مصنوعات چوبی که تااواسط قرن بیستم به عنوان یکی ازاصناف تولیدی هر کشور، صرفامنطبق بافرهنگ و نیاز بومی آن کشور به تولید محصولات مورد نیاز مردم می‌پرداخت،رفته‌رفته به‌یکی ازمهمترین شاخه‌های صنعتی مولد اشتغال و ثروت در درون کشورهای در حال توسعه و نیز یکی از شاخه‌های مهم تجارت بین‌الملل تبدیل شد.

بنابر گفته کارشناسان، تاریخ کهن چوب ایران حاکی از آن است که صنایع چوبی، ریشه در تاریخ چند هزار ساله این کشور دارد.

گذری برخط سیر صنعت چوب ومبلمان ایران در ???سال گذشته نشان می‌دهد این صنعت که تا اواسط دهه ? ??خورشیدی به صورت سنتی دنبال می‌شد به تدریج تحت تاثیر جهش‌های علمی و تکنولوژیک بهره‌برداری از چوب وتولید مبلمان در جهان، حرکت رو به‌رشدی راآغاز کرد و کمتر از یک دهه ظهور وبروز جدیدی را در عرصه صنعت و اقتصاد ایران به نمایش گذاشت.

با آغاز دهه ? ??رشد و نمو مجدد اقتصاد ایران آغاز و پس از بازسازی زیرساخت‌های اقتصاد کشور در این دهه، شرایط رشد و توسعه مجدد صنعت چوب و مبلمان در ایران فراهم شد.

کارشناسان اقتصادی با اشاره به پتانسیل‌های قوی صنعت چوب درخصوص ایجاد اشتغال معتقدند: افزایش بی‌رویه واردات مبلمان خارجی و سیر نزولی صادرات مبلمان ایران که طی چند سال اخیر اتفاق افتاده بطور یقین درخور و شایسته صنعت مبلمان ایران نیست، زیرا محصولات داخلی از کیفیت بالایی برخوردار است.

یک تولیدکننده محصولات مبلمان اداری و منزل گفت: باتوجه به‌کیفیت کالاهای داخلی، متاسفانه هنوز آن طور که‌باید نتوانسته‌ایم دربازارهای داخلی جایگاه مناسبی داشته باشیم.

“رسول‌اصفهانی” افزود: بالا بودن هزینه‌های تولید مبلمان در کشور برای تولیدکنندگان ، امکان استفاده از این ابزار را به منظور شناساندن محصولات تولیدی نداده و این مسئله سبب شده کالاهای تولیدی در داخل و خارج از کشور ناشناخته باقی بمانند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه‌صنعت چوب در کشور ما جزو منابعی است که‌مورد حمایت واقع نشده درحالی که جامعه‌امروزی به ایجاد اشتغال نیازمند است واین صنعت در زمینه اشتغالزایی توانمندی‌های زیادی دارد.

یک تولیدکننده دیگر صنایع چوب گفت: ایرانی‌ها در کارصنایع دستی تبحر و تجربه خاصی دارند که با توجه به این امر، اگر از جانب دولت حمایت شوند، می‌توانند در بازارهای جهانی جایگاه مناسبی بدست آورند.

“علیرضا صادقی” افزود: صنعت چوب از لحاظ اشتغالزایی، ارز آوری و ارزش افزوده، یک صنعت مطرح‌است اما به اندازه کافی درکشور به آن بها داده نشده است.

وی بابیان اینکه حدود ? ??درصد مواد اولیه تولید مبلمان کشور وارداتی است،افزود: در زمینه مبلمان کلاسیک حدود ? ??درصد مواد اولیه در داخل کشور وجود دارد.

صادقی اظهار داشت : برای اینکه ایران دربازارهای جهانی بتواند جایگاه خوبی داشته‌باشد باید سرمایه‌گذاری لازم،صرف زمان، استفاده از تکنولوژی روز، بازاریابی درست و صرف هزینه‌های جانبی را در صنعت مبلمان لحاظ کند.

وی بااشاره به‌اینکه، اگر به‌صنعت مبلمان بها داده و به بحث صادرات آن بیشتر پرداخته شود، افزود:این صنعت می‌تواند علاوه بر ارز آوری مناسب بخش اعظمی از اشتغال کشور را ترمیم کند.

وی‌کیفیت وطراحی مبلمان اداری ومنزل تولیدکنندگان داخلی را قابل رقابت با مشابه‌خارجی دانست، گفت: در زمینه تولید مبلمان اداری و صندلی، کشور ما پیشرفت‌های چشمگیری در چند سال اخیر داشته است.

یک خریدار که مشغول خرید در بازار مبلمان یافت آباد تهران بود، گفت:
مبلمان تولید داخلی هم زیبا وهم از کیفیت خوبی برخودار است اما متاسفانه قیمت آنها بسیار بالا است.

حمیدرضا خوانساری افزود:بخش عمده‌ای ازخانواده‌های ایرانی که برای خرید این محصولات مراجعه می‌کنند به دلیل قیمت بالای تولیدان داخلی توانایی خرید آن را ندارند.

وی اضافه کرد: برخی از مبلمان تولید داخلی در این فروشگاه‌ها با قیمت های ? ???تا? ???میلیون ریال نیز وجود دارد.

عباس امیری یک خریداردیگر مبل در بازار یافت اباد نیز از کیفیت پایین مبل‌های وارداتی موجود در بازار داخلی ابراز نارضایتی کرد، گفت : با توجه به کیفیت پایین مبلمان‌های وارداتی ولی قیمت آنها از نوع داخلی پایین تر است.

وی تصریح کرد:این موضوع سبب شده که بیشتر شهروندان تمایل به خرید مبل های وارداتی خارجی داشته باشند.

امیری افزود:اما کیفیت و دوام تولیدات داخلی بیشتراز نوع وارداتی است ولی بیشتر این نوع مبل‌ها را خانواده‌های متمول خریداری می‌کنند.

این شهروند: قیمت فعلی مبل‌های تولید داخلی و خارجی با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده‌ها بالا است.

وی از تنوع تولیدات داخلی و محصولات وارداتی موجود در بازار مبل نیز ابراز رضایت کرد.

یک کارشناس محصولات مبل گفت:اگر چه در ایران هنوز کیفیت برخی ازمحصولات تولیدی به روز نیست، اما سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به صنعت مبلمان ایران کند.

محمد نوری افزود: این در حالی است که ایران در بسیاری از موارد هنوز یک واردکننده محصولات مبلمان است.

وی اظهارداشت: ایران در زمینه‌ماشین آلات صنعت مبلمان، توجه خودرابیشتر به کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک تولیدی معطوف کرده که‌این کافی نیست وبرای پیشرفت، نیازمند سرمایه‌گذاری و صرف زمان دارد.

نوری،صنعت مبلمان در ایران را از تکنولوژی مدرن بی‌بهره خواند و تصریح کرد: اگرچه ایران زمینه‌های لازم برای شکوفایی درصنعت مبلمان را درآینده در نظر دارد، اما بدون داشتن تکنولوژی مدرن امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: ایران باید برای پیشبردتکنولوژی مبلمان خود اول سرمایه گذاری و هزینه‌کند و مطمئن باشد باتوجه‌به‌پتانسیل‌هایی که دارد آینده روشنی در انتظار آن است.

 
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم© 2018 moblha All Rights Reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محصولات ما و یا از مطالب سایت و اقدام به تبلیغ به هر عنوان ممنوع و پیگرد قانونی دارد

مبل ها تولید کننده و توزیع کننده مستقیم محصولات سراسر کشور

مبل ها از سال 90 فاقد نمایندگی می باشد و هرگونه تبلیغ بدون کسب تکلیف غیر مجاز می باشد

تخت خواب های تولیدی مبل ها جزو اثار صنایع فلزی مبل ها بوده و هرگونه تبلیغ و انتشار خارج از سایت مبل ها مجاز نمی باشد

فقط محصولات خریداری شده مستقیم از سایت مبل ها مشمول پشتیبانی و گارانتی مبل ها می باشد

تسویه کامل مبلغ کالا در زمان ثبت سفارش آنلاین مبل و تختخواب یعنی هزینه حمل رایگان در تهران

مشتریان تهرانی که در لحظه ثبت سفارش با اعتماد کامل به ما تسویه کامل میکنند هدیه مبل ها به اعتماد شما کسر سود و پرداخت هزینه حمل در تهران و کرج