چگونه يک مبل راحتي مناسب بخريم؟


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


چگونه يک مبل راحتي مناسب بخريم؟

چگونه يک مبل راحتي مناسب بخريم؟

چگونه يک مبل راحتي مناسب بخريم؟

روي مبل بنشينيد تا بسنجيد ميزان فرو رفتن در آن، زاويه مهره‌هاي کمر و… حين نشستن اذيت‌تان نمي‌كند.
به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران مبل راحتي نبايد سلامت شما را به خطر اندازد يا پس از مدتي سبب انحراف اسكلتي بدن، كمر درد و… شود.

هنگام خريد مبل راحتي به اين موارد دقت كنيد :
اين مبل‌ها از نظر ميزان راحتي دو نوع است :
1 – راحتي كامل كه براي لم دادن و تماشاي تلويزيون يا استراحت كاربرد بيشتري دارد و در پذيرايي از مهمان چندان مناسب نيست.
2 – نيمه‌راحت كه اندكي رسمي‌تر است و در طراحي آن سعي شده هر دو منظور تا حدودي كاربرد داشته باشد.

ابتدا مشخص كنيد قصدتان استراحت و لم دادن است يا كاربردهايي چون پذيرايي از مهمانان را نيز خواهانيد. مبل‌ها از جنبه طراحي و ظاهري به انواع معروف به اسپورت، اِل، مدرن، گرد و… تقسيم مي‌شود كه براساس دكور، فضا و جاي قرار گرفتنشان در منزل انتخاب مي‌شود.

راحتي‌هاي اِل مانند براي فضاهاي بزرگ‌تر مناسب است، راحتي‌هاي كوچك‌تر يا مدرن جاي كمتري مي‌گيرد، زرق‌ و برقدارها ديگر طرفداري ندارد و…

حتما مدتي را كه مي‌خواهيد روي مبل بنشينيد در نظر بگيريد تا در صورت طولاني شدن مدت، خستگي يا ضرر جسمي به بدنتان نرسد.

روي مبل بنشينيد تا بسنجيد ميزان فرو رفتن در آن، زاويه مهره‌هاي کمر و… حين نشستن اذيت‌تان نمي‌كند. مبل راحتي نبايد سلامت شما را به خطر اندازد يا پس از مدتي سبب انحراف اسكلتي بدن، كمر درد و… شود.

در خريد آن بايد به جنس رويه اعم از پارچه، چرم، كتان، پشم و نوع چوب يا فلز دقت كرد.
اگر رويه، كلاف يا چارچوب اصلي مبل، تشك‌ها و پشتي‌ها قابل شست‌ وشو باشد، از دردسرهاي بعد هم راحت شده‌ايد.

رويه‌هاي كتاني با شامپوهاي مبل، مبل‌هاي چرمي با بخار بدون مواد شوينده، مبل‌هاي نانوسرتكس در برابر نفوذ مايعات مقاوم‌ است و با كشيدن دستمالي خيس تميز مي‌شود و…

دوخت آن را بررسي كنيد، اجزاي رويه بايد طوري محكم دوخته شده باشد كه پس از مدتي از هم باز نشود. به استحكام كلاف و چارچوب توجه بيشتري كنيد. دقت كنيد فاصله و استحكام فنرها آن‌ قدر باشد كه پس از مدتي به تشك يا نشيمنگاه مبل فشار نياورده، آنها را پاره نكند يا از شكل نيندازد.

به اندازه و همتراز بودن پايه‌ها هنگام خريد توجه كنيد.

مبل راحتي مناسب نبايد لبه‌هاي تيز يا پايه‌هايي جلو آمده داشته باشد. چنين پايه‌هايي معمولا با اصابت پا به آنها هنگام رفت و آمد، بخصوص در فضاهاي كوچك‌تر سبب صدمه به انگشتان پايتان مي‌شود.

اگر انگشت دست‌تان را مبناي قضاوت در خريد مبل راحتي بگيريد، سه انگشت را بايد به كيفيت، استحكام و استانداردهاي سلامت، يك انگشت را به زيبايي و طرح و يك انگشت را به قيمت اختصاص دهيد. اگر در طراحي آن چوب به كار رفته، جنس گردو مرغوب‌تر، محكم‌تر و سبك‌تر است.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم 
توضیحات

ارسال سراسر کشور

Copyright (C) 2012-2018 moblha.com All rights reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محتوای سایت مبل ها ممنوع می باشد
توجه : حق تولید و توزیع و انتشار بسیاری از اثار ما همانند تختخواب های سه طبقه پابلند و پاکوتاه و دیگر اثار مندرج برای این شرکت بنام سید علی حسینی ثبت و محفوظ میباشد
و با توجه به سند رسمی در ثبت اختراعات و املاک کشور در جهت حقوق مالکیت معنوی و هرگونه نشر و تولید و تبلیغ توسط اشخاص سودجو پیگرد قانونی دارد