تکمیل مبلمان نیمه کاره / پاک کردن رنگ از مبلمان فلزی


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


تکمیل مبلمان نیمه کاره / پاک کردن رنگ از مبلمان فلزی

    moblha

تکمیل مبلمان نیمه کاره / پاک کردن رنگ از مبلمان فلزی

تکمیل مبلمان نیمه کاره / پاک کردن رنگ از مبلمان فلزی

تکمیل مبلمان نیمه کاره / پاک کردن رنگ از مبلمان فلزی

چگونه مبلمان نیمه کاره را تکمیل کنیم؟

بهترین راه برای دستیابــــی به تزئین شخصی مورد نظرتان، و همچنین  پس انداز کردن پولتــــان در این راه، اینست که خودتان مبلمان چوبیتان را به سلیقۀ خود تمام کنید.بسیاری از فروشگاه ها وجود دارند که در این راه معامله می کنند، بویژه روی مبلمان نیمه کاره با هزینه هایی بسیار پائینتر از فروشگاه های مبلمان سنتــــی! تمام کردن کار مبلمان نیمه کاره یک حسن دیگر نیز دارد و آن اینست که شما یک سرگرمی لذت بخش و مفید  برای تعطیلات آخر هفتۀ خود دارید و می توانید هم از آن استفاده کنید و هم با انجام دادن کار هنری از این پروژه لذت ببرید!

مرحلۀ اول: هر ابزاری که روی مبلمان قرار دارد را جابجا کنید، هر وسیلۀ تزئینی اعم از وسایل فلزی یا دست ساختۀ قابل حمل را در یک کیف قرار دهید تا بعداً آنها را جاسازی کنیـــد!

مرحلۀ دوم: مبلمان چوبی خود را حسابــــی سمباده بزنید، دقت کنید تا گوشه ها و کنج ها و همچنین قسمت های تحتانــــی را سمباده بزنید!

مرحلۀ سوم: حال برای پاک کردن خاک اره ها که از سمباده زدن بوجود آمده است ، از پارچه نم دار استفاده کنید. اینبار نیز اطمینان حاصل کنید که کنج ها و شکاف ها نیز نمدار شده باشند.

مرحلۀ چهارم: در این مرحله از کار، رنگ دلخواه خود را با یک قلم موی مناسب برای رنگ زدن انتخاب کنید! این مرحله از کار بسیار جذاب است، حتما برایتــــان لذت بخش خواهد بود! در صورت نیاز یک تکه پارچه کهنه برای پاک کردن رنگ نیز تهیه کنید، رنگ را با قلم مو هموار و یکدست کنید و اگر اینطور نشد، با کهنه آن را پاک کرده و دوباره اینکار را تکرار کنید و ۲۴ ساعت صبر کنید و اجازه دهید تا رنگ خشک شود، اگر مایل بودید، می توانید لایه دوم رنگ را اضافه کنید.

مرحلۀ پنجم: پس از خشک شدن کامل رنگ،تمام قسمت های مبلمان را با مادۀ « پلــــی اورتــــان» بپوشانید، برای اینکار از یک قلم مو با موی زبر و طبیعـــی استفاده کنید! اجازه دهید تا برای مدت ۴ تا ۶ ساعت  پلی اورتان خیس بماند،البته ممکن است بیشتر از این مدت نیز طول بکشد بستگی به دمای هوا دارد!

مرحلۀ ششم: حال به آهستگی سطح مبلمان خود را با کاغد سمبادۀ بسیار نرم صیقل کاری کنید و سپس با کهنۀ تمیز و مرطوب تمیز کاری کنید. مرحلۀ پنجم و ششم را برای تمام سه لایه پلی اورتــــان تکرار کنید. قبل از اینکه از مبلمان خود استفاده کنید، اجازه دهید برای مدت چند روز مرطوب بماند!         

چگونه رنگ را از مبلمان فلزی  پاک  کنیم؟

ترمیم و بازسازی مبلمان فلزی به طور صحیح، مستلزم اینست که شما  قبل از تعمیر یا روکاری مبلمان خود،رنگ را کاملاً پاک کنید.برای پاک کردن رنگ از فلز، شما باید روشی متفاوت از پاک کردن رنگ از روی چوب به کار ببرید! شما باید قبل از اینکه روکاری را شروع کنید تضمین کنید که فلز کاملاً پاک شده است و عاری از اثرات زنگ زدن است.برطرف کردن صحیح و اصولــــی رنگ و سپس روکاری، عمر مبلمان را طولانی خواهد ساخت و از زنگ زدن جلوگیری خواهد کرد!

  • سطوح رنگ شدۀ فلز را پاکسازی کنید، پاکسازی کامل به برطرف کنندگان رنگ  اجازه خواهد داد که به طور مؤثرتری کار خود را انجام دهند. سطوح رنگ شده را بوسیلۀ یک محلول زداینده(پاک کننده) یا خانوادۀ پاک کننده ها پاک کنید. اگر لکه های سمج و سر سخت پافشاری کردند، از یک پاک کنندۀ قوی تر استفاده کنید.

  • مقدار زیادی پاک کنندۀ رنگ به وسیلۀ قلم مو یا پارچۀ کهنه روی سطوح رنگ دار بیشتراز سایر سطوح به کار ببرید و این بستگی به ماده رنگبری دارد که استفاده کرده اید ،ممکن است چندین ساعت زمان ببرد تا عمل کند.

  • رنگ را با کارد بتونه و قلم موی مفتولــــی بردارید. از یک پارچه کهنه برای برداشتن اضافات رنگ بدون آسیب رساندن به زیر فلز استفاده کنید. اگر رنگ به راحتی از بین نرفت، پاک کنندۀ بیشتری به کار ببرید و اجازه دهید کمی روی سطح فلز بماند. از برادۀ فولاد به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا می تواند به فلز آسیب برساند!

  • یکبار دیگر که تمام رنگ را پاک کردید، کـــــامـــل سطح فلز را تمیز کنید.

برای اینکار از قلم موی مفتولــــی استفاده کنید! تمام سطوح فلز را با قلم موی مفتولــــی و به دنبال آن پارچۀ تمیز آغشته به الکل معدنی پاک کنید . قبل از اینکه روکاری را آغاز کنید، از الکل معدنی برای تمیز کردن تمام سطوح به فراوانـــی استفاده کنید.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم© 2018 moblha All Rights Reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محصولات ما و یا از مطالب سایت و اقدام به تبلیغ به هر عنوان ممنوع و پیگرد قانونی دارد

مبل ها تولید کننده و توزیع کننده مستقیم محصولات سراسر کشور

مبل ها از سال 90 فاقد نمایندگی می باشد و هرگونه تبلیغ بدون کسب تکلیف غیر مجاز می باشد

تخت خواب های تولیدی مبل ها جزو اثار صنایع فلزی مبل ها بوده و هرگونه تبلیغ و انتشار خارج از سایت مبل ها مجاز نمی باشد

فقط محصولات خریداری شده مستقیم از سایت مبل ها مشمول پشتیبانی و گارانتی مبل ها می باشد

تسویه کامل مبلغ کالا در زمان ثبت سفارش آنلاین مبل و تختخواب یعنی هزینه حمل رایگان در تهران

مشتریان تهرانی که در لحظه ثبت سفارش با اعتماد کامل به ما تسویه کامل میکنند هدیه مبل ها به اعتماد شما کسر سود و پرداخت هزینه حمل در تهران و کرج