تاریخچه مبلمان در فرانسه


فروش ویژه مبل ها
مبلمان منزل


تاریخچه مبلمان در فرانسه

    moblha

تاریخچه مبلمان در فرانسه

تاریخچه مبلمان در فرانسه

تاریخچه مبلمان در فرانسه

از قرون وسطی تا به حال، فرانسه همیشه یکی از تولیدکنندگان زیباترین و مرغوبترین مبلمان دنیا بوده است. در زمان های دورتر، طبقه اشراف فرانسه شیفته فرهنگ، زیبایی و طبقه اجتماعی بودند …

 

از قرون وسطی تا به حال، فرانسه همیشه یکی از تولیدکنندگان زیباترین و مرغوبترین مبلمان دنیا بوده است. در زمان های دورتر، طبقه اشراف فرانسه شیفته فرهنگ، زیبایی و طبقه اجتماعی بودند به خصوص وقتی که صحبت از طرّاحی داخلی و مد، بود. هنرمندان و نجّاران محلی برای پاسخ به این شیفتگی دست به تولید مبلمان زیبایی می زدند که در شکل و مواد بسیار متنوّع بودند. در نتیجه، اشتیاق مبلمان فرانسوی از مرز های آن فراتر رفت تا طرّاحی مبلمان در دنیا را تحت تأثیر قرار دهد. قرون وسطی

۱٫        در طول قرون وسطی )قرن ۱۰ تا۱۵ (،مبلمان فرانسوی تنها نیازهای مردم را بر طرف می کرد. بیشتر مبلمان ساده و کاربردی بودند. چوبی که در آن زمان استفاده می شد چوب بلوط بود که به قطعات بزرگ و سنگینی بریده می شد که دزد ها را ناامید می کرد. تزئین اصلی این عصر کنده کاری هایی بود که با دست انجام می شد و دارای عناصر معماری کلیسا ها بود.

عصر لویی) ۱۵۶۰ تا ۱۷۹۰(

۲٫        در زمان پادشاهی هر یک از لوییها، مبلمان فرانسوی دستخوش تغییر می شد. هنرمندان ایتالیایی تأثیر خود در طرّاحی را آغاز کردند و عصر روستایی فرانسوی آغاز شد که شامل وسایل روستایی بود که افراد کم بضاعت هم می توانستند بخرند. صندلی معروف» استخوان گوسفند  «هم که دارای نشیمن گاه و پشتی پارچه ای بود ساخته شد که در آن کنده کاری و تزئینات برگ های طلایی به کار رفته بود. در اواسط این عصر، سبک رمانتیک عام پسند شد که دارای عناصر شرقی و مرمرین بود.

عصر امپراطوری

۳٫        عصر امپراطوری که از زمان انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ رشد کرد منعکس کننده عظمت ناپلئون و دربردارنده عناصر یونانی و مصری بود. سبک امپراطوری از عناصر معماری مثل ستون بهره می برد. از چوب هایی چون آبنوس و ماهوت با رنگ های تیره در کنار رویه های مرمر و طرح های مصری چون ابوالهول بسیار استفاده می شد. طرح های این دوره همچنین شامل نماد های ناپلئون یعنی یک »N« بزرگ و زنبور، هم می شدند.

شاه چارلز دهم

۴٫        پس از سقوط ناپلئون در سال ۱۸۱۴، فرانسوی ها دوست داشتند که به فرم زندگی راحت قبلیشان بازگردند. شاه چارلز دهم به مقام پادشاهی رسید و طراحی مبلمان فرانسوی دستخوش تغییرات بیشتری شد. سبک خشن و زمخت امپراطوری در اثر ترکیب با عناصر تخیّلی و فانتزی تلطیف شد. چوب های سبکتر مورد استفاده قرار گرفتند و طراحی ها یادآور سبک های قبلی که دارای نقش و نگار گل و دارای طلاکوبی و غنچه های زیبا بودند، شدند. چارلز در سال ۱۸۳۰ از سلطنت خلع و موجب ایجاد تغییرات جدید در طرّاحی شد.

لویی – فیلیپ

۵٫        تحت ۱۵۸۵رهبری لویی – فیلیپ، دوک اورلئان )۱۸۴۸-۱۸۳۰ (، هنرمندان عرصه مبلمان شاهد انقلاب صنعتی بودند. تولید مبلمان بالا رفت و ست ها ی کامل تختخواب و غذاخوری تولید شدند. سبک این دوره تا حد زیادی ترکیبی از طرح های گذشته شامل رنسانس، قرون وسطی و لویی سیزدهم بود. از چوب ماهونی زیاد استفاده می شد و بیشتر تأکید روی کارآیی بود تا مدل.

هنر نو و آرت دکو

۶٫        اواخر دهه ۱۸۰۰ جنبش هنر نو وارد طرّاحی مبلمان فرانسوی شد. ویژگی های این طرح الهام گیری از عناصر طبیعی مثل برگ ها و گل ها بود. سبک آرت دکو در سال ۱۹۱۰ بوجود آمد و ظاهر پیچیده هنر نو را ساده تر کرد. دکو استفاده از چوب های غیر بومی و روکش های فلزی، صدفی، عاجی، لعابی و پلاستیکی را باب کرد. آرت دکو در دهه ۱۹۳۰ کمرنگ شد امّا در دهه ۱۹۶۰ دوباره شکوفا شد.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم© 2018 moblha All Rights Reserved

کلیه محصولات مبل ها با امکان ارسال به تمامی نقاط کشور

هرگونه کپی برداری از محصولات ما و یا از مطالب سایت و اقدام به تبلیغ به هر عنوان ممنوع و پیگرد قانونی دارد

مبل ها تولید کننده و توزیع کننده مستقیم محصولات سراسر کشور

مبل ها از سال 90 فاقد نمایندگی می باشد و هرگونه تبلیغ بدون کسب تکلیف غیر مجاز می باشد

تخت خواب های تولیدی مبل ها جزو اثار صنایع فلزی مبل ها بوده و هرگونه تبلیغ و انتشار خارج از سایت مبل ها مجاز نمی باشد

فقط محصولات خریداری شده مستقیم از سایت مبل ها مشمول پشتیبانی و گارانتی مبل ها می باشد

تسویه کامل مبلغ کالا در زمان ثبت سفارش آنلاین مبل و تختخواب یعنی هزینه حمل رایگان در تهران

مشتریان تهرانی که در لحظه ثبت سفارش با اعتماد کامل به ما تسویه کامل میکنند هدیه مبل ها به اعتماد شما کسر سود و پرداخت هزینه حمل در تهران و کرج