Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

 • انواع تخت خواب
 • خرید مبل تختخوابشو

 • تضمین مطابقت محصول و بیمه سلامت در حمل
 • نظرات مشتریان پس از دریافت کالا
 • خرید سرویس ناهار خوری
 • خرید مبل و کاناپه
 • خرید مبل و کاناپه
 • خرید مبل تختخوابشو
 • مبل سلطنتی و استیل
 • مبل ال
 • تخت خواب
 • خرید صندلی
 • خرید انواع سرویس خواب
 • خرید تخت خواب پرنسسی با پرده کد 111
 • خرید تخت خواب پرنسسی با پرده کد 109
 • خرید سرویس خواب طرح موج کد 3818
 • خرید تخت خواب فلزی کد 121
 • مبل تختخوابشو مدل سارا
 • خرید تخت خواب دو طبقه فلزی
 • مبل ال مینا

اصول کلی چیدمان وسایل خانه

اصول کلی چیدمان وسایل خانه

تعیین محل وسایل و مبلمان منزل یکی از مرعوب کننده ترین و مهمترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون منزل است. به خصوص اگر فضای کوچکی در اختیار داشته باشیم، باید برای چیدن وسایل بیش از پیش ظرافت به خرج دهیم تا قطعات مبلمان و وسایل دیگر، راه رفت و آمد را مسدود نکنند.
سه موقعیت زیر از جمله حالتهای معمول در منازل هستند که میتوان تعدادی از اصول اولیه دکوراسیون را بر اساس آنها شرح داد.
اتاق نشیمین :
هنگامی که لوازم اتاق نشیمن را میچینید، یک روش ساده انتخاب مرکز توجه یا نقطه تمرکز برای اتاق است. این نقطه، در واقع مرکز ثقل اتاق است و وسایل باید درست در مقابل این قطعه مهم چیده شوند. به این ترتیب شما باید مراحل زیر را طی کنید.

نقطه تمرکز را انتخاب کنید. شومینه، پنجره های بزرگ یا میز تلویزیون و چیدمان وسایل و مبلمان را در اطراف آن انجام دهید. این نقطه تمرکز باید به دیوار تکیه داشته باشد و مبلمان دور از دیوارها چیده شوند تا فضایی خودمانی و گرم ایجاد شود.

صندلیها و مبلها را بیش از حد از یکدیگر دور نگذارید تا مهمانان شما بتوانند به راحتی با یکدیگر صحبت کنند.

محل میز را طوری انتخاب کنید که در دسترس تمام نشستگان باشد. در صورت امکان در نزدیکی هر مجموعه مبل، یک چراغ پایه دار یا آویز بلند قرار دهید.

بین میز کوتاه قهوه خوری و کاناپه جای پای کافی در نظر بگیرید. کافی است که این دو بین ?? تا ?? سانتیمتر با یکدیگر فاصله داشته باشند
ارتفاع میزهای عسلی باید حداکثر تا دسته صندلی یا مبلی که در کنار آن قرار دارد، باشد.

محلی برای رفت و آمد آسان و به عرض چند دسیمتر در اطراف وسایل درنظر بگیرید.
اتاقهای چند منظوره:
چیدن وسایل در اتاقهای بزرگ یا ناهارخوری و نشیمنهای یکسره در آپارتمانهای امروزی کار نسبتا مشکلی است. زیرا نه تنها باید بدانیم از کجا شروع کنیم، بلکه باید کاربردهای مختلفی را در یک چهارچوب واحد بگنجانیم.

شما در یک اتاق چند منظوره باید برای هر بخش از فضا، یک ویژگی غالب در نظر بگیرید. برای مثال بخش غذاخوری را بر روی یک ویترین یا قفسه ظروف زیبا و بخش نشیمن را بر روی میز تلویزیون متمرکز کنید. در صورت امکان این دو بخش را در نقطه مقابل هم قرار دهید تا وزن ترکیب بندی اتاق متعادل بماند.

با قرار دادن ماهرانه مبلمان، دیواری طبیعی میان دو بخش اتاق ایجاد کنید. با قرار دادن کاناپه یا یک جفت صندلی به طوری که پشت به محل غذا خوری باشد یا قرار دادن یک پاراوان میتوانید دو بخش اتاق را از یکدیگر جدا کنید.

هماهنگی و توازن را فراموش نکنید. با قرار دادن دو یا چند شیء کوچک در مقابل اشیاء بزرگ و کنار هم قرار دادن صندلیها و ساختن مجموعه هایی از لوازم تزئینی میتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

برای مشخص و جدا کردن هر قسمت از قالیچه های کوچک مناسب با فضا استفاده کنید.

توجه کنید که دور میز غذا خوری فضای کافی برای عقب کشیدن صندلی و نشستن داشته باشد. این فضا از هر طرف باید حداقل ?? سانتی متر باشد.

مبلها باید طوری قرار بگیرند که رسیدن و نشستن بر روی آنها به سادگی امکان پذیر باشد و محل عبور و مرور برای مهمانان و میزبان موجود باشد.
اتاق خواب :
اگر از شکل قرینه ای که در اکثر اتاقهای خواب با یک تخت و دو میز عسلی ایجاد میشود، خسته شده اید، کمی از ابتکار خود بهره گرفته و این فضا را به محلی آرام بخش و شادی آور تبدیل کنید.

تخت را طوری قرار دهید که در اطراف آن فضای کافی برای عبور وجود داشته باشد. تخت، نقطه تمرکز چیدمان اتاق خواب است. اگر تخت تا حد امکان از کمد فاصله داشته باشد، استفاده از این دو فضا ساده تر خواهد بود.

برای گرم و راحت کردن فضا از قالیچه های نرم و کوچک در کنار تخت استفاده کنید.

انتخاب و چیدمان لوازم تزئینی شخصی، گلدان کوچک با گلهای طبیعی و چراغ خواب میتواند دو عسلی را به دو فضای متفاوت تبدیل کند.

یک تابلو آرامش بخش که عرض آن لااقل یک سوم عرض تخت باشد، در بالای تخت نصب کنید. به طوری که بیشتر به تخت نزدیک باشد تا سقف.

اگر در پایین تخت فضای کافی وجود دارد، یک نیمکت یا صندوق زیبا در این قسمت قرار دهید یا یک میز کوچک و مبل راحتی در گوشه مقابل تخت قرار دهید.

نور موضعی در اتاق خواب بهتر از نور یک چراغ سقفی است. در صورت تمایل میتوانید از هردو استفاده کنید. چراغهای پایه دار یا آباژورهای آویز با سیم بلند که در گوشه اتاق نصب میشوند نیز به ایجاد فضایی مناسب برای استراحت کمک میکنند.

برچسب‌ها: اصول کلی چیدمان وسایل خانه, دکوراسیون اتاق نشیمن, حال, دکوراسیون مبلمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۶ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
مبلمان منازل کوچک
مبلمان منازل کوچک

مبلمان‌ جزو اصلی‌ ترین‌ عناصر طراحی‌ داخلی‌ و دکوراسیون‌ هر خانه‌ است. مبلمان‌ به‌ طور کلی‌ انواع‌ میز، صندلی، مبل، بوفه‌ و… را شامل‌ می‌ شود که‌ مجموعاً عناصر غیر ساختاری‌ معماری‌ داخلی‌ را شکل‌ می ‌دهند. انجام‌ فعالیت‌ های‌ گوناگون‌ نیاز به‌ مبلمان‌ متناسب‌ دارد و از این‌ طریق‌ محیط‌ شکل‌ مناسب‌ مسکونی‌ می ‌گیرد.
انتخاب‌ انواع‌ مبلمان‌ به‌ لحاظ‌ اندازه، طرح، رنگ‌ و… در ارتباط‌ نزدیک‌ با اندازه‌ خانه‌ و فضای‌ مورد نظر، روحیه‌ ساکنان‌ و نوع‌ استفاده‌ از آن‌ قرار دارد.
به‌ طور کلی‌ میان‌ مبلمان‌ و عناصر ساختاری‌ (کف، دیوار، سقف، پله‌ و…) یک‌ فضا، دو نوع‌ ارتباط‌ می‌تواند وجودداشته‌ باشد:
اجزای‌ مبلمان‌ به‌ صورت‌ آزادانه‌ و به‌ راحتی‌ در فضا قرار می‌ گیرد و چیدمان‌های‌ مختلف‌ آن‌ امکان‌ پذیر است؛ و شرایط‌ انجام‌ فعالیت‌ را مهیا می ‌سازد. این‌ چیدمان بیشتر برای‌ خانه‌ های‌ بزرگ‌ و متوسط‌ پذیرفتنی‌ است.

مبلمان‌ در یک‌ یا چند جزء خود ارتباط‌ تنگاتنگ‌ با فضا دارد و براساس‌ شکل‌ فضا و محل‌ استقرار، انتخاب‌ یا طراحی‌ می‌ شود. به‌ این‌ نوع‌ مبلمان‌ درون‌ ساخت‌ گفته‌ می‌ شود و عمدتاً برای‌ خانه ‌های‌ کوچک‌ و استفاده‌ بهینه‌ از فضا مناسب‌ است.

امروزه‌ کوچک ‌شدن‌ الگوی‌ محل‌ سکونت‌ امری‌ ناگزیر است‌ که‌ به‌ دنبال‌ افزایش‌ دائم‌ جمعیت‌ و تراکم‌ بافت‌ شهری‌ رایج‌ شده‌ است. خوشبختانه‌ این‌ امر همیشه‌ به‌ همراه‌ کاهش‌ نیازهای‌ فضایی‌ و فعالیتی‌ نیست. از سوی‌ دیگر دستیابی‌ به‌ رفاه‌ و کیفیت‌ مطلوب‌ محیط‌ زندگی، در خانه‌های‌ کوچک‌ نیز امکان‌ پذیر است.

آشنایی‌ با نکات‌ زیر در مورد مبلمان‌ درون‌ ساخت‌ برای‌ استفاده‌ هرچه‌ بهتر از فضا همراه‌ با دکوراسیون‌ مناسب، مفید است:
انتخاب‌ فرم‌ و طرح‌ در مبلمان‌ درون‌ساخت‌ با محدودیت‌ زیادی‌ روبه‌ رو نیست‌ و بیشتر به‌ ایده‌های‌ خلاقانه‌ طراح‌ و افراد خانه‌ برای‌ بهره‌مندی‌ هرچه‌ بیشتر از فضا مربوط‌ است‌ تا انواع‌ وسایل‌ معمول‌ که‌ تحت‌ عنوان‌ مبلمان‌ منزل‌ در فروشگاه‌ها عرضه‌ می‌ شود.
استفاده‌ جداگانه‌ و مستقل‌ از هر یک‌ از اثاث‌ خانه‌ به‌ وضوح‌ نیاز به‌ فضای‌ بیشتر را الزامی‌ می‌ سازد، زیرا هر یک‌ از وسایل‌ (از بوفه‌ تا آباژور) دارای‌ حریم‌ فیزیکی‌ در پیرامون‌ خود هستند. استفاده‌ چند منظوره‌ از وسایل‌ کاملاً با ماهیت‌ مبلمان‌ درون‌ ساخت‌ هماهنگ‌ است‌ و از طریق‌ آن‌ با کمترین‌ فضا می ‌توان‌ بیشترین‌ نیازها را پاسخ‌ داد.
استفاده‌ کامل‌ از انواع‌ وسایلی‌ که‌ براساس‌ شکل‌ فضا طراحی‌ شده‌ باشند موجب‌ می ‌شود انعطاف‌ پذیری‌ و تنوع ‌بخشیدن‌ به‌ دکوراسیون‌ به‌ لحاظ‌ فرم‌ و شکل‌ به‌ مرور زمان‌ کاهش‌ یابد و به‌ تنوع‌ در رنگ‌ و جزئیات‌ مربوط‌ به‌ آن‌ محدود شود. بنابراین‌ دقت‌ نظر در طراحی‌ این‌ وسایل‌ برای‌ افزایش‌ آرامش‌ و ممانعت‌ از آشفتگی‌ ِ ظاهری‌ ضروری‌ است.
همچنین‌ این‌ نکته‌ را نباید فراموش‌ کرد که‌ نمی ‌توان‌ تمام‌ وسایل‌ خانه‌ را به‌ این‌ ترتیب‌ تدارک‌ دید، چون‌ بعد از مدتی‌ یکنواختی‌ و کسالت‌ را به‌ دنبال‌ دارد. بنابراین‌ استفاده‌ از آن‌ تا حد نیازهای‌ فعالیتی‌ فیزیکی‌ کافی‌ است‌ و برخی‌ وسایل‌ هم‌ باید آزادانه‌ چیده‌ شوند.
در گوشه‌هایی‌ از فضا که‌ بسته‌ هستند و در معرض‌ رفت‌ و آمد قرار ندارند، یا دو سمت‌ شومینه‌ به‌ ویژه‌ اگر در کنج‌ واقع‌ شده‌ باشد با تعبیه‌ نیمکت‌ یا سکوهایی‌ می ‌توان‌ فضای‌ نشیمن‌ مناسب‌ بدون‌ مبل‌ و یا با استفاده‌ از یک‌ یا دو مبل‌ آزاد به‌ وجود آورد (فضای‌ زیر نیمکت‌ یا سکو نیز قابل‌ استفاده‌ است).
در تلفیق‌ انواع‌ وسایل، چهارچوب‌ و قالب‌ خاص‌ وجود ندارد، مثلاً یک‌ کتابخانه‌ می‌ تواند با بوفه، میز صوتی‌ – تصویری ، قسمت‌ نشیمن‌ و حتی‌ شومینه‌ ترکیب‌ شود. مناسب ‌ترین‌ شیوه‌ آن‌ است‌ که‌ بیشترین‌ نزدیکی‌ را با خواست‌ افراد داشته‌ باشد.
اولین‌ گام‌ برای‌ استفاده‌ از این‌ نوع‌ مبلمان،‌ تشخیص‌ نیازها و خواست‌ ساکنان‌ و مشخصات‌ فضا برای‌ ارائه‌ یک‌ ایده‌ کلی‌ و مناسب‌ است. سپس‌ طرح‌ با توجه‌ به‌ جزئیات‌ و اندازه‌های‌ موجود و لازم‌ براساس‌ انتظاراتی‌ که‌ از مبلمان‌ راحت‌ و شیک‌ می‌ رود به‌ کمک‌ طراحان، سازندگان‌ یا انواع‌ کتاب‌ها و مجلات‌ ویژه‌ تهیه‌ می شود؛ این‌ به‌ معنای‌ آن‌ است‌ که‌ داشتن‌ ایده‌ مناسب‌ به‌ تنهایی‌ متضمن‌ ارائه‌ نتیجه‌ مطلوب‌ نیست، بلکه‌ ایده‌ خوب‌ همراه‌ با طرح‌ هنرمندانه‌ و کیفیت‌ مناسب‌ اجراست‌ که‌ جذابیت‌ را به‌ همراه‌ کارایی‌ ایجاد می‌ کند.
مسئله‌ انتخاب‌ مصالح‌ و رنگ‌ در مبلمان‌ درون ‌ساخت‌ اهمیت‌ ویژه‌ای‌ دارد. استفاده‌ از مصالح‌ سنگین‌ برای‌ فضاهای‌ کوچک‌ هرچند ممکن‌ است‌ کارایی‌ فضا را به‌ دنبال‌ داشته‌ باشد، اما موجب‌ دلگیری‌ و سنگینی‌ فضا می ‌شود. به‌ این‌ ترتیب‌ استفاده‌ از مصالح‌ سبک‌ و ظریف‌ نظیر چوب‌ و رنگ ‌های‌ روشن‌ با تنوع‌ و تضاد رنگ‌ کنترل‌ شده‌ مطلوب‌ است.
به‌ نظر بسیاری‌ از افراد، استفاده‌ از مبلمان‌ درون‌ ساخت‌ نامتعارف‌ است‌ و هزینه‌ انجام‌ دکوراسیون‌ درون ‌ساخت‌ بیش‌ از هزینه‌ خرید تک‌ تک‌ وسایل‌ مورد نیاز به‌ نظر می‌ رسد. اما نکته‌ مهم‌ استفاده‌ چند منظوره‌ از این‌ نوع‌ مبلمان‌ و تأمین‌ حداکثر نیازها در حداقل‌ فضاست‌ که‌ نیاز به‌ خرید خرده‌ ریزها را کاهش‌ می ‌دهد. از سوی‌ دیگر چون‌ ساخت‌ و تهیه‌ این‌ مبلمان‌ در هماهنگی‌ با ابعاد و اندازه‌ فضاست، معمولاً زیبایی، آرامش‌ و تعادل‌ بیشتری‌ را نیز در خانه‌ ایجاد می ‌کند.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی:سایت پرشین وی

 

برچسب‌ها: مبلمان منازل کوچک, دکوراسیون مبلمان و چیدمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۴ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
سازماندهی مبلمان در فضای کوچک
سازماندهی مبلمان در فضای کوچک

اتاق های شما هر چقدر هم که کوچک باشند نباید دکوراسیون داخلی خود را فدای این محدودیت ها کنید. با بکارگیری قدری خلاقیت و سلیقه فردی می توانید روح جدید زندگی خود را در دیزاین کلی خانه بدمید و حس سلیقه شخصی خود را بازتاب دهید.

ابتدا ببیند که چه بخشی از مبلمان برای شما ضروری است. شلوغی و درهم ریختگی هر فضایی را کوچک می کند. اگر فضای شما کوچک است سعی کنید فقط ضروریات را به کار بگیرید. به عنوان مثال ضروریات اتاق خواب را تخت، کمد لباس، عسلی، و چراغ خواب تشکیل می دهد.

در دفتر کار خانگی نیاز به میز، صندلی، کتابخانه، و قفسه فایلینگ دارید. در اتاق نشیمن هم به مبل راحتی، میز، و تلویزیون نیاز دارید.

ابتدا باید بزرگترین تکه از مبلمان را پیدا کنید. بزرگترین بخش از مبلمان را باید رو به هسته مرکزی اتاق قرار دهید. البته فراموش نکنید که هسته مرکزی اتاق باید یک وسیله جالب و جذاب باشد. هسته مرکزی باید اولین چیزی باشد

که به محض ورود به اتاق به چشمتان می خورد. به عنوان مثال در اتاق خواب هسته مرکزی می تواند یک پنجره که با پرده های زیبا آراسته شده و چشم انداز زیبایی دارد باشد، در اتاق نشیمن می تواند یک تلویزیون یا شومینه باشد، در دفتر کار هم کامپیوتر و یا یک قابل عکس زیباست.

فراموش نکنید که محوطه ورودی را خلوت نگه دارید تا حس بزرگ بودن محیط افزایش پیدا کند.

ببینید دیگر به چه وسایلی در اتاق نیاز دارید. به عنوان مثال در فترکار ممکن است به میزی برای قرار دادن پرینتر هم نیاز داشته باشید؛ یا شاید به دستگاه کپی رو میزی نیز نیاز داشته باشید.

وسایل کوچکتر را با رعایت هماهنگی در کنار وسایل بزرگتر قرار دهید. اگر می خواهید در محیط کار یک میز دیگر اضافه کنید باید حتماً بتوانید به آن دسترسی راحتی داشته باشید.

به عنوان مثال اگر پرینتر را روی آن قرار می دهید باید بتوانید به راحتی به برگه ها دسترسی پیدا کنید.

برای زیبا تر شدن فضا سعی کنید قدری بافت هم به محیط اضافه کنید. قالی و قالیچه می توانند حسن ختام خوبی برای دکوراسیون باشند.

در نهایت به نور نیز توجه کنید. نور در بزرگ شدن فضا تاثیر می گذارد. برای لامپ از حباب هایی استفاده کنید که اشعه های نور زرد را جداسازی می کنند و فضا را روشن تر و تمیز تر نشان می دهند.

برای دیوارها از رنگ های روشن استفاده کنید، در طول روز نیز پرده ها را کنار زده و از نور روز استفاده کنید. اتاق روشن تر بزرگتر نیز به نظر می رسد.

 

برچسب‌ها: سازماندهی مبلمان در فضای کوچک, دکوراسیون اتاق نشیمن, حال, دکوراسیون مبلمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۴ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
راه‌های رفع یکنواختی چیدمان
راه‌های رفع یکنواختی چیدمان

تابه حال توجه کرده اید که فضای داخلی خانه و نحوه چیدمان اسباب و اثاثیه منزل ارتباط مستقیمی با افزایش انرژی شما در بدو ورود به منزل دارد. به عقیده طراحان داخلی یکی از مهمترین عواملی که موجب تشدید نگرانی و پریشانی حال فرد پس از گذران یک روز کاری می شود، حضور در فضایی است که هیچ گونه هماهنگی در نوع چیدمان و رنگ آمیزی آن دیده نمی شود.

گرچه به نظر ساده می آید ولی تناسب بین رنگ دیوارها با پرده و مبلمان و نیز نحوه دکوراسیون تاثیر فوق العاده ای در شاد و سرزنده کردن آدم ها دارد. مشکل اصلی بیشتر خانه ها یکنواختی است.

در اغلب خانه ها نقطه تمرکز محل قرار گرفتن تلویزیون است که چون معمولا در یک کنج خلوت قرار می گیرد، افراد را از توجه و لذت بردن از سایر فضا محروم می کند. ابتدا برای از بین بردن یکنواختی مرکز توجه خانواده را تغییر دهید. مبل ها را به جای اینکه به دیوار تکیه دهید کمی به هم نزدیک کنید و یک قطعه فرش یا گلیم به صورت قطری پهن کنید با این کار تمام توجه را از تلویزیون برداشته اید.

فراموش نکنید یکی از مواردی که باعث می شود افراد خانواده از هم فاصله بگیرند و به اتاق های خودشان پناه برند، نبود فضای گرم و صمیمی برای گفت وگو است. البته این بدان معنی نیست که تلویزیون را به طور کل از اتاق نشیمن حذف کنید. تلویزیون را به جای قرار دادن در کنج به مرکز دیوار بیاورید به گونه ای که در فاصله میانی دو کاناپه قرار گیرد.

حتی می توانید در انتهای اتاق دو طبقه چوبی نصب کنید و از آن به عنوان میز تلویزیون کتابخانه و حتی قراردادن اشیای زینتی استفاده کنید. قرار دادن گیاه در بین کاناپه و قفسه ها نیز کمک بزرگی به تغییر روحیه افراد می کند.

تغییر دیگری که برای رهایی از یکنواختی پیشنهاد می شود تغییر چیدمان آشپزخانه است. میز ناهارخوری را از آشپزخانه بیرون آورید و در فاصله بین اپن و محل قرارگیری مبلمان قرار دهید. با این کار محل اجتماع خانواده در زمان صرف شام را از فضای سرد و یکنواخت آشپزخانه دور می کنید. گذاشتن آباژور بلند در فاصله بین اپن و میز ناهارخوری در کنج دیوار نیز تاثیر بسزایی در دلپذیر کردن فضای خانه از لحاظ نورپردازی خواهد داشت.

عنصر رنگ را به هیچ وجه فراموش نکنید.رنگ جادویی است که می تواند اتاق را از محیطی سرد و کسل کننده به فضایی گرم و صمیمی متحول سازد. اولین عنصری که در بدو ورود به خانه چشم را خیره می کند، رنگ است. استفاده از رنگ های روشن مثل سبز، آبی و صورتی برای پرده، رومبلی، کوسن و حتی دیوارها می تواند شادابی و سرزندگی مضاعف در انسان ایجاد کند.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت پرشین وی

 

برچسب‌ها: راه‌های رفع یکنواختی چیدمان, دکوراسیون مبلمان و چیدمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۳ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
چیدمان خانه را عوض کنید چیدمان خانه را عوض کنید
چیدمان خانه را عوض کنید

تا به حال دقت کرده اید که گاهی چقدر از یکنواختی و تکرار و دچار روزمرگی شدن خسته می شوید؟ چقدر دلتان می خواهد اتفاقی بیفتد، خبری بشنوید، تغییری ایجاد شود تا کمی روحیه بگیرید. فکر می کنید چند روز، چند ماه و چند سال باید منتظر بمانید تا از این حالت رخوت بیرون آیید؟

خیالتان را راحت کنیم، اگر همین طور بنشینید و دست روی دست بگذارید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. پس همین امروز برای تغییر روحیه خودتان اقدام کنید.
کار را از تغییر دکوراسیون خانه شروع کنید. وقتی چیدمان خانه تان عوض شود ناخودآگاه حال و روزتان هم بهبود می یابد.
قبل از شروع هر کار وسایل دکوری بوفه تان را جابه جا کنید. با این کار هم گرد و غبار بوفه را می گیرید و هم وسایل را جابه جا می کنید.
بعد از آن نوبت چیدمان مبلمان منزل است. حتی با جابه جایی یک میز کوچک خانه تان عوض می شود. اگر تا به حال مبل ها را گرد چیده اید می توانید آنها را کنار دیوار بچینید.
اگر روکش مبلمانتان کهنه شده، لازم نیست مبل ها را عوض کنید، بلکه می توانید با خرید پارچه ای نو روکش آنها را عوض کنید و با این کار تغییر اساسی در دکوراسیون منزل خود بدهید. رویه کوسن روی مبل ها را هم عوض کنید و با درست کردن چند کوسن کوچک و بزرگ دیگر و هماهنگ با رنگ مبل ها به تنوع در دکوراسیون خود کمک کنید.
جای آباژورها را هم تغییر دهید و اگر یکنواختی آنها شما را خسته کرده است با خرید کلاهک های جدید شکل آباژور را عوض کنید.
اگر پریز و سیم آنتن اجازه می دهد حتما جای تلویزیون را هم تغییر دهید. فقط در این جابه جایی حواستان به چگونگی اشراف به تلویزیون باشد.
شلوغی خانه همیشه آزاردهنده است. برای مدت کوتاهی هم شده وسایلی مانند گلدان های اضافی، قاب عکس ها، جاروزنامه ای و… را بردارید تا از خلوت شدن خانه تان لذت ببرید.
داشتن گل های مصنوعی به زیبایی خانه کمک می کند، اما توجه داشته باشید اگر این کار از حد بگذرد خانه شما را شلوغ و درهم و برهم نشان می دهد. بنابراین در خرید گل های مصنوعی اعتدال را رعایت کنید. وسایل دکوری روی طاقچه ها در خانه های قدیمی یا پیشخوان آشپزخانه را حتما جابه جا کنید.
وقتی همه این کارها را انجام دادید، لباس بپوشید و از خانه بیرون بروید. وقتی مجدد به خانه برگردید انگار اتفاقی که دنبالش بودید افتاده. همه چیز بوی تازگی و نو شدن می دهد. یک شام خوشمزه تدارک ببینید و منتظر ورود اعضای خانه بمانید. مطمئن باشید آنها هم از این تنوع استقبال می کنند.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت پرشین وی

طراحی دکوراسیون ،وچیدمان خانه را عوض کنید، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ، نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)

 

برچسب‌ها: چیدمان خانه را عوض کنید
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۲ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
مبلمان اتاق و سالن انتظار
مبلمان اتاق و سالن انتظار

تا کنون برای شما این اتفاق افتاده که مجبور باشید ساعت های طولانی در اتاق انتظار بنشینید تا نوبت به شما برسد؟ اصولاً منتظر ماندن برای افراد امر خوشایندی نیست؛ اما با طرح ها و ایده هایی که در این بخش برای مبلمان اتاق انتظار برایتان نشان می دهیم، انتظار کشیدن برای مراجعین قابل تحمل تر می شود.

همچنین استفاده از این مبلمان در دفتر کار نمایانگر ارزشی است که شما برای کار و مشتری های خود قائل هستید.

طراحان خلاق این مبلمان جزء اتلیه طراحی “دیوید فاکس” هستند. همانطور که مشاهده می کنید تلفیقی از زرد و مشکی برای رنگ مبلمان به کار رفته است و دیزاین مبلمان در نوع خود ماهرانه و منحصر بفرد است.

 

برچسب‌ها: مبلمان اتاق و سالن انتظار
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۲ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
چه سبکی می پسندید؟
چه سبکی می پسندید؟

چیدامنی با سبک کلاسیک راحتی و آسایش را با خود به همراه دارد. می توان اظهار داشت که سبک کلاسیک همان سبک سنتی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است. خیلی از ما ایرانی ها در خانه هایی متولد شده و رشد کرده ایم که دارای سبک کلاسیک بوده اند. این سبک دارای ویژگی هایی است که آنرا از سایر متدها جدا می سازد. در این بخش نگاه کوتاهی به برخی ویژگی های بارز این سبک می اندازیم؛

در این نوع دکوراسیون هر وسیله جای مخصوص به خودش را دارد و هیچ اثری از درهم ریختگی و شلوغی در آن به چشم نمی خورد. از نظر بصری نظم و تقارن خاصی را به بیننده القا می کند.

سبک کلاسیک آرامبخش است. در آن همه چیز از یک قاعده و قانون پیروی می کنند و نحوه چیدمان قابل پیش بینی است. هیچ چیز دور از انتظار نیست.

مبلمان کلاسیک است و شاید قدری دمده به نظر برسد. همه ی اجزا و وسایل با یکدیگر همخوانی دارند و چیدمان کلی ثابت و پایدار است.

همه وسایل با یکدیگر همخوانی دارند. با هم به راحتی ست می شوند و هیچ گونه عامل غافلگیر کننده در آن به چشم نمی خورد.
در دکوراسیون سبک کلاسیک هر وسیله جای مخصوص به خودش را دارد و هیچ اثری از درهم ریختگی و شلوغی در آن به چشم نمی خورد. از نظر بصری نظم و تقارن خاصی را به بیننده القا می کند.

خانه های کلاسیک برای تمام گروههای سنی مناسب هستند و همه اعضای خانواده در آن احساس راحتی می کنند.

رنگ ها با هم آمیخته شده اند و اغلب وسایل در امتداد یک خط افقی قرار می گیرند. برخی انحناهای ملایم در برخی از وسایل جانبی نظیر کوسن ها و گلدانها مشاهده می شود.

پارچه ها نه خیلی براق هستند نه خیلی مات. طرح پارچه های رومبلی معمولاً گلدار با استفاده از رنگ های ساده و اغلب خنثی، و طرح های متقارن هستند.

در کاربرد رنگها اصولاً یک حد وسط رعایت می شود. البته گاهی می توان از رنگ های خیلی روشن و یا خیلی تیره نیز در آن استفاده کرد.

جنس مبلمان معمولاً چوب است. چوب ها اصولاً منبت کاری شده هستند و روی آنها کار دست مشاهده می کنید.

رنگ دیوارها سفید، کرم بسیار روشن یا استخوانی است. سقف گاهی دارای گچ بری است.

در یک خانه سنتی منطقه غذاخوری یک مکان جداگانه را به خود اختصاص می دهد. درون آن بجز میز نهارخوری و صندلی ها یک بوفه یا ویترین برای نگهداری سرویس غذاخوری نیز در نظر گرفته می شود.

یکی از ویژگی های برجسته در خانه های کلاسیک پرده ها هستند. پرده ها به راحتی می توانند یک خانه کلاسیک را از سایر سبک ها مجزا سازند.

لوازم جانبی که در خانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: آباژور، گل و گیاهان طبیعی، آینه، قاب و تابلو، و کلکسیونی از کتابها.

انتخاب نورپردازی مناسب می تواند ویژگی های یک خانه کلاسیک را برجسته تر نماید. افزودن لامپ های دیواری علاوه بر لامپ های سقفی در دکوراسیون خانه های کلاسیک متداول است. نور لامپ ها اصولاً خنثی و با رنگ های بسیار ملایم یا رنگ روز در نظر گرفته می شوند.

سایر وسایل اصولاً از جنس چینی، نقره، و شیشه هستند. در آنها طرح هایی از نقوش موجود در طبیعت به چشم می خورد.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت پرشین وی

طراحی دکوراسیون ،چه سبکی می پسندید؟ ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ، نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)

 

برچسب‌ها: چه سبکی می پسندید, دکوراسیون مبلمان و چیدمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۱ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
ایست…لطفا سلیقه به خرج دهید!!!
ایست…لطفا سلیقه به خرج دهید!!!

اگر به دنبال چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی برای تغییر‌دادن خانه‌تان هستید، این ۱۰ مورد می‌تواند کمکتان کند.

تنظیم چیدمان مبلمان و لوازم خانه را تغییر دهید:
مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلاً قرار‌دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می‌شود که اتاق وسیع‌تر دیده شود.

یک دیوار را رنگ کنید:
یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید. تابلوها و لوازم هنری از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید (البته دقت داشته باشید که رنگ آن با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد)

از گل و گیاه استفاده کنید:
گل و گیاه می‌تواند حال و هوای تازه‌ای به خانه بیاورد. اگر علاقه‌ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید، می‌توانید از گل‌ها و درختچه‌های مصنوعی استفاده کنید. کیفیت گل‌های مصنوعی هم آنقدر خوب شده است که به سختی می‌توان آنها را از گل طبیعی تشخیص داد.

یک قالیچه محلی در نقطه‌ای بیندازید:
قالیچه‌های محلی وسیله بسیار خوبی برای اتاق‌های گفت‌وگو و نشیمن به شمار می‌رود. قالیچه‌ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید.

تابلو و آینه از دیوارها آویزان کنید:
تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند. سعی کنید از قاب‌های تزئینی‌تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان‌کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده و گیرا باشد.

مجسمه‌ها را در یک جا جمع کنید:
مجسمه‌ها و پیکره‌های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که مورد توجه است کنار هم قرار دهید. این مجسمه‌ها را به صورت‌های فانتزی و متنوع بچینید.

از کوسن‌های تزئینی استفاده کنید:
این بالشتک‌ها و کوسن‌های تزئینی به سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه می‌دهد و مبلمان منزل را نیز باشکوه‌تر جلوه می‌دهد.
لحاف‌ها و رواندازها نیز مثل کوسن‌های تزئینی، به اتاقتان رنگ می‌دهد. این رواندازها و روتختی‌ها در انواع جنس‌ها و رنگ‌ها موجود می‌باشد. با توجه به روحیه و سلیقه خود زیباترین را انتخاب کنید.

لامپ‌ها و لوسترها را عوض کنید:
لوسترها و لامپ‌ها جزو وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می‌کنند که سبک چیدمان خانه‌تان قدیمی است یا جدید. به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی باشند و ضمناً با لوازم و رنگ‌بندی خانه‌تان نیز هماهنگ باشند.

لوازم اضافی را از جلوی دید بردارید:
وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه اتاق می‌شود. برای برگه‌ها، اسباب‌بازی‌های بچه‌ها و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم می‌زند، جای مخصوصی تدارک ببینید.

 

برچسب‌ها: دکوراسیون مبلمان و چیدمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۰ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
دکوراسیون با صرفه
دکوراسیون با صرفه

برای زیبا و جذاب جلوه دادن محیط زندگی خود لازم نیست حتما از مبلمان‌های ‌گران‌قیمت استفاده کنید توصیه می‌کنیم قبل از خرید مبلمان و یا رنگ‌آمیزی منزل خود چند کتاب دکوراسیون تهیه کنید حتما در آنها ایده‌های جالبی برای رنگ و نحوه چیدمان وسایل پیدا می‌کنید.
گاهی می‌توانید از وسایل و مبلمان قدیمی برای منزل خود استفاده کنید وسایل و اشیایی که ممکن است در زیرزمین منزل شما بلا استفاده مانده باشد.
رنگ‌آمیزی و تغییر لوازم، ارزان‌ترین روش ممکن برای ایجاد تنوع در دکوراسیون است، ضمن اینکه خود شما هم می‌توانید آن را انجام دهید.

فقط یک معمار داخلی می‌تواند طراحی و چیدمان زیبایی را ارائه دهد ولی اگر کمی خلاقیت و ابتکار به خرج دهیم می‌توانیم با دقت، ظرافت و مطالعه، چیدمانی صحیح و مناسب از وسایل و لوازم خانه را داشته باشیم.
نقش‌ها و عکس‌های قدیمی در صورتی که بتوانید قابی مناسب برای آنها پیدا کنید از بهترین و ارزان‌ترین وسایل تزیینی دیوارها هستند.
و سرانجام هدایایی را که دوستان و اقوام به عنوان هدیه منزل جدید برای شما می‌آورند در کمد نگذارید. بلکه می‌توانید از آنها در مکان‌های مختلف منزل جهت دکوراسیون استفاده کنید..
در عمل مشاهده می‌کنیم که خیلی کارها برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل، قابل اجرا و با صرف هزینه‌ای محدود و در اندک زمانی امکان‌پذیر است. از این رو همه ما می‌توانیم تغییراتی هر چند جزیی در منزل خود ایجاد کنیم و از نتیجه نشاط‌آور آن بهره‌مند شویم.

چیدمان مناسب یعنی آرامش خانه

آپارتمان‌ها و ساختمان‌های کوچک وسایل زیاد خانه، جای محدود و دسترسی آسان به وسایل و اسباب مورد نیاز سبب می‌شود که ما بیشتر به اطرافمان دقیق شده و در پی یافتن مکان‌هایی برای جا دادن وسایل باشیم.
برخی از اسباب‌ و لوازمی که مورد نیازمان نیست یا کهنه و غیرقابل استفاده هستند را دور بریزیم و آنهایی که قابل مرمت و استفاده مجدد هستند را تعمیر کنیم.

 
باور غلط ما در این باره این است که فقط یک معمار داخلی می‌تواند طراحی و چیدمان زیبایی را ارائه دهد ولی اگر کمی خلاقیت و ابتکار به خرج دهیم می‌توانیم با دقت، ظرافت و مطالعه، چیدمانی صحیح و مناسب از وسایل و لوازم خانه را داشته باشیم.

 

باید چیدمان وسایل منزل به نحوی باشد که بتوان نهایت استفاده را از حداقل فضا برد اما آن چیزی که نباید فراموش کرد این است که طراحی و چیدمان خانه و وسایل آن باید بر گرفته از فرهنگ ایرانی باشد.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی: سایت پرشین وی

طراحی دکوراسیون ،دکوراسیون با صرفه ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ، نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)

 

برچسب‌ها: دکوراسیون با صرفه, دکوراسیون مبلمان و چیدمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۰ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
هوشمندانه بچینید
هوشمندانه بچینید

هنگامی که در خانه با پنجره‏های ناموزون و بدشکل مواجه می‏شوید احتیاج به راهکارهای ظریف و هوشمندانه دارید تا بتوانید به خوبی از عهده تزیین پنجره‏ها برآیید.

پنجره‏های باریک

برای مقابله با مشکلات پنجره‏های باریک، راه حلی وجود دارد که می‏توانید از آنها استفاده کنید.

یکی از راه‏ها آویزان کردن یک پرده در یک سمت پنجره است. اگر مایلید که نمایی کامل و پوشاننده داشته باشید، می‏توانید از یک پرده بلند و قدی متناسب با ابعاد پنجره استفاده کنید. پرده قدی منظره‏ای باشکوه را به وجود می‏آورد مخصوصاً اگر آنقدر بلند باشد که تا روی زمین امتداد پیدا کند و قسمتی از پایین پرده روی کف زمین جمع شده چین بخورد. ولی اگر پنجره شما بالای پلکان است مواظب باشید که زیبایی آویزان بودن پرده باعث این نشود که پایتان به پرده گیر کند و با خطر لیز خوردن مواجه شوید.

در صورتی که چند پنجره کنار هم باریک باشند بهتر است از یک پرده عریض برای پوشاندن کل پنجره‏ها استفاده کنید.

ابعاد نامناسب پنجره

اگر ابعاد پنجره اتاق‏تان تناسب لازم را ندارد، ممکن است به وسیله تزیین درست، ابعاد غیرواقعی اما متناسب و زیبایی را برایش به وجود آورید.

در مورد پنجره‏هایی که بسیار کوتاه هستند، برای اینکه بخواهید تصور بزرگ بودنشان را ایجاد کنید، می‏توانید پرده را بالاتر از چارچوب پنجره متصل نمایید. اگر پرده‏های شما با رنگ دیوار همخوانی داشته باشند، حتی می‏شود چوب پرده را تا زیر سقف بالا برد و در آنجا نصب کرد. انتخاب پرده راه‏راه با خط‏های عمودی نیز به درک حس بلند بودن دیوارها کمک می‏کند.

برای به دست آوردن عرض غیرواقعی بر روی دیوار برای پنجره‏های کم‏عرض، از چوب‏ پرده‏ای استفاده کنید که عریض‏تر از خود پنجره باشد که از هر دو طرف پنجره را بپوشاند. در حالت معمول چوب پرده باید به اندازه عرض پنجره انتخاب شود، ولی هنگامی که بخواهید پنجره و پرده را بزرگ‏تر نشان دهید، ۳۰ تا ۴۰ سانتی‏متر به عرض پرده می‏افزایید که از لحاظ بصری تاثیر خود را بر جای می‏گذارد.

پنجره‏های گلخانه‏ای

این نوع پنجره‏ها که معمولا دارای شیشه‏های بزرگ و بلند همراه قاب‏های نازک هستند که از چوب یا پی وی سی تهیه شده‏اند، به طور معمول از پردردسرترین نوع پنجره‏ها برای تزیین محسوب می‏شوند و در عین حال اگر تزیین هم نشوند، پنجره‏ها لخت و عریان می‏مانند و محیط اتاق نیز گرم و آزاردهنده به نظر می‏رسد. تنها راه برای مقابله با این آثار، کنترل نور ورودی و تزیین به وسیله نورگیرهای رولی ساده پارچه‏ای (شید)، پرده‏های مدل رومی با پشت‏پنجره‏ای چوبی است. پرده‏های نورگیر رولی یا غلتکی که به وسیله یک بند پایین و بالا می‏روند و اغلب از جنس کتان نازک هستند، نقش اساسی در تلطیف نور و زیبا شدن پنجره‏ها ایفا می‏کنند. پرده‏های پارچه‏ای رومی نیز که به صورت طبقه‏ای در بالا جمع می‏شوند، روش مناسبی برای اضافه کردن رنگ و طرح به محیط اتاق هستند. قبل از خرید این گونه پرده‏ها، برای نقاطی که نور آفتاب مستقیم دارند، در مورد دوام پارچه و ثبات رنگ آن بررسی و تحقیق کنید.

پنجره‏های گرد یا هلالی

اگر منزل شما دارای پنجره‏های آرک‏دار و گرد باشد، بسیار خوش‏شانس هستید، چون این نوع پنجره‏ها از لحاظ بصری خوش‏فرم هستند و به راحتی بر جلوه تزیینات داخلی می‏افزایند. اما پوشاندن آنها برای حفظ حریم خصوصی منزل، نیاز به مهارت و تجربه دارد؛ بنابراین اگر واقعاً ضرورتی ندارد و از بیرون دید رهگذران را جلب نمی‏کند لازم نیست آنها را با پرده‏ بپوشانید.

یکی از راه‏ها می‏تواند پوشاندن این پنجره‏ها به وسیله پرده‏هایی باشد که در بالا و لبه‏های خود چین دارند. راه دیگر نیز پوشاندن آنها با پرده‏های دارای نوار چسب است، طوری که بشود آنها را به راحتی توسط نوار و گیره‏های آویزی عقب نگه داشت. یا می‏توان از نورگیرهای پیلی‏دار برای پوشش دادن قسمت آرک‏دار وهلال گونه پنجره استفاده کرد. این نوع نور گیرها به سادگی به سمت عقب می‏روند دقیقاً همانند زمانی که از یک بادبزن استفاده نمی‏کنید و آن را می‏بندید.

گزینه دیگر شما، گنجاندن یک میل پرده دقیقاً در بالای هلال پنجره است که جای قرار گرفتن آن می‏تواند از ۱۵ سانتی‏متر در بالای پنجره شروع شود و حتی بالاتر از آن باشد؛ در این صورت شکوه و زیبایی این نوع پنجره، فقط در هنگام کنار زده شدن پرده‏ها قابل مشاهده است. در صورت انتخاب این گزینه، استفاده از پارچه‏های ساده یا حتی پرده‏ای که با طرح و رنگ دیوار مخلوط گردد می‏تواند کاری هنری و هوشمندانه باشد. یا در حالات دیگر شما می‏توانید از پرده‏های عمودی نازک استفاده کنید که نمای پنجره‏ها را نیز در هنگام بسته بودن نشان می‏دهد.
در مورد پنجره‏هایی که بسیار کوتاه هستند، برای اینکه بخواهید تصور بزرگ بودنشان را ایجاد کنید، می‏توانید پرده را بالاتر از چارچوب پنجره متصل نمایید.

پشت پنجره‏ای‏های ثابت چوبی که به پنجره نصب می‏شوند و نوارهای چوبی قابل تنظیم دارند، برای حفظ و نمایش دادن حالت منحنی پنجره‏ها گزینه خوبی است که دیگر نیاز به پرده‏های پارچه‏ای هم ندارد. استفاده از کرکره‏های معمولی چوبی یا فلزی هم روش زیبا و مدل‏دار دیگری است که می‏تواند در جذاب شدن پنجره‏ موثر افتد. در این مورد باید اندازه‏گیری شما دقیق باشد تا برای نصب کرکره‏ها دچار مشکل نشوید. با وجود تنوع در شکل و طرح کرکره‏ها می‏توانید برای هر منزلی طرحی خاص و مناسب را پیدا کنید. از کرکره‏های متحرک هم می‏شود استفاده کرد که مناسب پنجره‏های کوچک است و بر اساس مقدار نور مورد نیاز یا حریم خصوصی منزل می‏توانند به وسیله چوبه کوچکی باز یا بسته شوند.

منبع مقاله دکوراسیون داخلی :سایت پرشین وی

طراحی دکوراسیون ،هوشمندانه بچینید ، اصول طراحی دکوراسیون،دکوراسیون منزل، دکوراسیون مبل ها، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون و طراحی مغازه، طراحی دکوراسیون مغازه ، طراحی و دکوراسیون نمایشگاه، دکوراسیون آشپزخانه، طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس ، نرم افزار طراحی دکوراسیون ، طرح دکوراسیون باغ و فضای سبز ، چیدمان مبل ها، رنگ و نور پردازی، تاثیر رنگ در دکوراسیون،دکوراسیون کوسن و مبلمان،دکوراسیون اتاق کودک،دکوراسیون و طراحی دفتر کار ،طراحی دکوراسیون دفتر کار،طراحی دکوراسیون داخلی ، وسایل دکوری در طراحی دکوراسیون ، دکوراسیون فضای خارجی

، دکوراسیون اتاق نشیمن(دکوراسیون اتاق حال)

 

برچسب‌ها: هوشمندانه بچینید, دکوراسیون مبلمان و چیدمان
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت ۱۸:۹ توسط طراحی و دکوراسیون | نظر بدهید
موارد فنی در خرید مبلمان
آنچه باید هنگام خرید مبلمان به آن توجه کنید:

بررسی نوع چوب: نوع چوب به کار رفته در مبلمان حائز اهمیت است. چوب به کار رفته در مبلمان، باید از یک نوع باشد (از یک گونه چوبی) زیرا مقاومت‌ها و کشش‌های چوب‌ها با یکدیگر متفاوت است. البته می‌توان از چوب‌هایی که دارای مقاومت‌های نزدیک به یکدیگر باشند استفاده کرد.

گره در چوب: یکی از مشکلات موجود در چوب، گره در آن است. بسته به نوع چوب مصرفی و محل گره، مقاومت‌های مربوط به آن متفاوت است. چوب روسی که در ایران اکثرا برای ساخت مبلمان استفاده و چوب درجه ? محسوب می‌شود دارای گره‌های فراوانی است. اگر محصول خریداری شده از چوب روسی است، باید به محل گره و بزرگی و کوچکی آن توجه کرد. گره دارای بافتی جداگانه از چوب است و ممکن است در هنگام حمل و نقل یا جابه‌جایی، از جای خود خارج شود و زیبایی مبل را به مخاطره اندازد.
بسیاری از مردم گره را به عنوان زیبایی می‌شناسند ولی در واقع یک نوع عیب به حساب می‌آید. البته اگر از چوب مرغوب روسی و درجه یک استفاده شود، در صد گره در آن پایین است.

محل گره در چوب: اگر گره در پایه‌های مبلمان بوده یا شل باشد، پس از مدتی از جای خود خارج می‎شود. زیرا الیاف گره از الیاف چوب جداست، بنابراین سطح مقطع چوب را کم کرده و باعث شکست پایه مبلمان می‌شود. همچنین اگر گره در محل اتصال دو پایه(قیدها) که بیشترین فشار عمود بر الیاف را تحمل می‌کند وجود داشته باشد، پس از مدتی، قید دچار مشکل خواهد شد.

گره درچوبهای سوزنی برگ و پهن برگ: بسته به نوع بزرگی و کوچکی گره در چوب پهن‌برگان و سوزنی‌برگان، مقاومت‌های آنها نیز تغییر می‌کند. وجود گره در چوب پهن‌برگان مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند زیرا چوب پهن‌برگان دارای مقاومت‌های کافی برای ساخت مبلمان و انواع محصولات چوبی هست. البته این مقاومت به میزان بزرگی و کوچکی گره بستگی دارد، هرچه گره بزرگتر باشد مشکلات به وجود آمده نیز بیشتر می‌شود.
در چوب سوزنی‌برگان، به علت وجود شاخه‌های فراوان، اثر گره بسیار دیده می‌شود. در انتخاب محصول ساخته شده با چوب سوزنی‌برگان باید بسیار دقت شود، زیرا این چوب از نظر مقاومتی ضعیف است و باید نهایت دقت را در انتخاب محصول ساخته شده داشت.

بررسی محل اتصال: بررسی محل اتصال یکی از موارد حائز اهمیت در خرید مبلمان است. اگر اتصالات مربوط به قطعه ساخته شده به یکدیگر چفت نشده باشند، امکان شکست در محل اتصال به وجود می‌آید. در محل اتصال، نباید ترک یا درز پر شده یا بتونه باشد زیرا احتمال شکست بالا می‌رود. دو چوب متصل به هم باید کاملا از لحاظ چفت بودن بررسی شوند تا درزی مابین محل اتصال وجود نداشته باشد و دو چوب متصل به هم، ضخامت یکسانی داشته باشند.

رنگ روی محصولات چوبی: اگر نوع چوب در موقع خرید مبل برای شما حائز اهمیت است، مبلی را انتخاب کنید که رنگ روی آن از رنگهای شفاف باشد. مانند (پلی استر و غیره) زیرا به خوبی بافت و نوع چوب مشخص ‌شده و تمام موارد ذکر شده در آن دیده می‌شود.
اگر رنگ برای شما حائز اهمیت است، از مبلمان با رنگهای پوششی استفاده کنید ولی نوع چوب به دلیل پوشش رنگی مشخص نمی‌شود، البته اگر به امر چوب شناسی وارد هستید، از جایی که چوب رنگ نشده می‌توان به نوع چوب پی‌برد. رنگهای پوششی شامل رنگ روغنی، رنگ‌های مرمری و غیره است.

تغییر رنگ زمینه چوب: به طور کلی چوب دارای زمینه رنگ واحدی است. هر نوع تغییر رنگ در زمینه چوب که توسط حمله قارچ‌ها صورت می‌گیرد، یک نوع عیب به حساب می‌آید. این عیب به صورت تغییر رنگ زمینه چوب است که عمدتاً به رنگهای زرد و رگه‌هایی مثل نخ سیاه رنگ دیده می‌شود. این تغییر رنگ در زیر رنگ‌های شفاف ایجاد می‌شود. البته نوع ضعیف آن، باعث تغییر در مقاومت‌های اصلی چوب نمی‌شود ولی نوع قوی آن باعث خورده شدن چوب می‌شود که معمولا در زیر رنگ‌های پوششی به چشم نمی‌خورد.
بعضی از فروشندگان مبلمان، از آن به عنوان زیبایی یاد می کنند که در این صورت، باید در کل چوب، یک دست باشد.

خط‌های نیم دایره یا دایره روی محصولات چوبی: این خطها از ماشین پوست زدن (دستگاه سنباده‌زنی که به صورت دوار است) بر روی چوب باقی می‌ماند که باید با سنباده زدن از بین برود. در صورت مشاهده این گونه خطها، بدانید که محصول به خوبی پرداخت نشده است و در زیر هر نوع رنگی خود را نشان می‌دهد.

مشاهده بتونه در زیر رنگ: بتونه ماده‌ای است برای پر کردن خلل و فرج موجود در چوب، اما نه هر خلل و فرجی. پر کردن چوب به وسیله بتونه در جاهایی که چوب ترک بزرگی خورده یا شکسته شده است درست نیست؛ از آنجا که این ترک‌ها با بتونه پر شده و سطح کار رنگ شده از دید خارج است، احتمال شکست در آن محل وجود دارد.
بتونه در زیر رنگ‌های پوششی دیده نمی‌شود و مورد استفاده آن در محصولاتی است که روی سطح آنها رنگ شفاف قرار دارد. بتونه باید کاملا هم رنگ چوب باشد تا در زیر رنگ خود را نشان ندهد.

یک‌سطح بودن پایه‌ها: از یک سطح بودن پایه‌های مبلمان خود اطمینان حاصل کنید، چون در صورت مساوی نبودن آنها، فشار به قسمت‌های عقب و جلوی مبل وارد آمده و مبل دچار پیچیدگی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.